*11η αγωνιστική

*GG στα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε (4-1) της Φιόριντσντορφερ σε φιλικό.

Από τέσσερις σερί νίκες προέρχεται η Στουρμ Γκρατς που εκμεταλλεύτηκε σε απόλυτο βαθμό την γκέλα της Σάλτσμπουργκ πριν την διακοπή, σκαρφαλώνοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στις 8 του μηνός επέστρεψε με το “τρίποντο” από την έδρα της Βόλφσμπεργκερ ανατρέποντας τα δεδομένα που είχαν διαμορφωθεί με το καλημέρα (4′). Ισορροπημένη από πλευράς κατοχής η μεταξύ τους αναμέτρηση, έγινε πιο επιθετική στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά (54′, 59′).

Εκ των διακριθέντων ο Σαρκάρια που ισοφάρισε, είχε 22/29 επιτυχημένες πάσες και 3/3 επιτυχημένες ντρίμπλες. Το συγκρότημα του Ίλτζερ αποτελεί το μοναδικό αήττητο στο πρωτάθλημα (7-3-0 / 18-6 διαφορά γκολ). Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Χάρτμπεργκ σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία (5-1 διαφορά γκολ). Την Πέμπτη (26/10) υποδέχεται την Αταλάντα για το Γιουρόπα Λιγκ.

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε (2-1) της Ντομζάλε σε φιλικό.

Αήττητη σε πέντε αγωνιστικές η Χάρτμπεργκ (3-1-0), στις τέσσερις από τις οποίες διατήρησε το μηδέν στα μετόπισθεν, διαγράφει μία εξαιρετική πορεία που τη διατηρεί ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Πριν την διακοπή για τις Εθνικές προσπέρασε εύκολα το εμπόδιο της απογοητευτικής φέτος Τιρόλ στην “PROfertil Arena”. Δεν χρειάστηκε να φτάσει σε υψηλούς ρυθμούς, εκμεταλλεύτηκε την ευστοχία της ενώ, παράλληλα, δέχτηκε μόλις δύο ευκαιρίες στην εστία της.

Το συγκρότημα του Σοπ καταλαμβάνει την 4η θέση του πρωταθλήματος και ταξιδεύει στην έδρα της πρωτοπόρου. Στις έξι τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις πανηγύρισε μία νίκη επί της Στουρμ Γκρατς (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες): Στις 3 Οκτωβρίου 2021 εντός έδρας με 3-2. Άλωσε για τελευταία φορά τη “Merkur Arena” πριν από τρία χρόνια (4-1). Στους αγωνιστικούς χώρους επιστρέφει κανονικά ο Εντρούπ, διαθέσιμος και ο Ντιακιτέ.