13η αγωνιστική

*2-3 Goals τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Οντένσε – Σίλκεμποργκ 0-3

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Χβίντοβρε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 19′ με τον Λιντ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 32ο λεπτό, βρήκε και πάλι δίχτυα στο 74′ με τον Άνταμσεν.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Σίλκεμποργκ, μετά και το εντός 5-0 επί της Λίνγκμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κεντ Νίλσεν φιλοξενήθηκε από τη Χβίντοβρε, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Μπορεί να μην έπιασε το μέγιστο της απόδοσης της, ωστόσο ήταν καλύτερη σε γενικές γραμμές και επικράτησε δίκαια, παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση.

Έφτασε έτσι τις 7/8 νίκες στα τελευταία παιχνίδια της, οπότε και φιγουράρει στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, σε ισοβαθμία με τη Μπρόντμπι. Επικράτησε και στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, στα 4/5 κράτησε και ανέπαφη την εστία της. Την ερχόμενη Τετάρτη (01/11), θα αντιμετωπίσει τη Χβίντοβρε, για τους “16” του κυπέλλου.

Σίλκεμποργκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΝΤΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Μίντιλαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 24ο λεπτό, για να ισοφαρίσει προσωρινά στο 44′ με τον Αλ Χατζ, πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 84′.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Οντένσε, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε στην έδρα της Νόρντζελαντ (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Αλμ υποδέχθηκε τη Μίντιλαντ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Έβαλε δύσκολα στην αντίπαλο της, ισοφάρισε προσωρινά λίγο πριν την ανάπαυλα και παρότι έδειχνε να αντέχει στην πίεση, εν τέλει λύγισε προς το φινάλε.

Έφτασε έτσι τις 5/6 ήττες στα τελευταία της παιχνίδια πρωταθλήματος, οπότε και διατηρείται χαμηλά στην κατάταξη, έχοντας συγκεντρώσει μόλις έντεκα βαθμούς μέχρι τώρα. Σε πέντε εξόδους μετράει τρεις νίκες και δυο ήττες. Την ερχόμενη Τετάρτη (01/11), θα αντιμετωπίσει τη Φρεντερίτσια, για τους “16” του κυπέλλου.