*11/13 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Μπρίνε (2-3-2).

ΜΠΡΙΝΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 2-0 της Άαλεσουντ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους (44′), ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο ξεκίνημα της επανάληψης (50′).

Κερδίζει στην έδρα της και χάνει στα εκτός. Αυτό είναι το μοτίβο των αποτελεσμάτων της Μπρίνε εδώ και ενάμιση μήνα, κάτι που επιβεβαιώθηκε και στο εντός έδρας με αντίπαλο την ουραγό Άαλεσουντ. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο αλλά ευτύχησε να προηγηθεί σε κομβικό χρονικά σημείο, γεγονός που έκοψε τα πόδια των αντιπάλων και της έδωσε μεγάλο προβάδισμα και στο ψυχολογικό σκέλος. Βρίσκεται στην πέμπτη θέση, με λίγη περισσότερη σταθερότητα μπορεί και ακόμη ψηλότερα. Τραυματίες παραμένουν οι Κρίγκερ και Άαμοντ.

Μπρίνε Στατιστικά

*10/12 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΡΑΝΧΑΙΜ ΙΛ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη με 3-0 επί της Στάμπαεκ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 28′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 45′, ενώ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και πάλι από τα έντεκα βήματα στις αρχές της επανάληψης (48′).

Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα η Ρανχάιμ πήρε λιγότερα από όσα άξιζε σε πολλά από τα παιχνίδια της και έψαχνε ένα ξέσπασμα. Το βρήκε απέναντι στην ισχυρή Στάμπαεκ, όπου πραγματοποιώντας την καλύτερή της φετινή εμφάνιση, επικράτησε με 3-0 και έδειξε πως είναι ένα γκρουπ με πολλές δυνατότητες. Απόλυτα εύστοχη, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της αντιπάλου και έφτασε σε ένα αποτέλεσμα άκρως δίκαιο που την ανέβασε βαθμολογικά και ψυχολογικά. Πλήρης σε ακόμη ένα ματς.