*4η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Η Μπρόντμπι επικράτησε και στα τρία πιο πρόσφατα ματς με αντίπαλο τη Μίντιλαντ.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Μίντιλαντ – Μπρόντμπι 0-1, Μπρόντμπι – Μίντιλαντ 1-0

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε δυο φορές με τους Βας (5′) και Κλάιμπερ (55′), δέχθηκε ισάριθμες την ισοφάριση (8′, 90’+2).

Από αήττητο σερί 16 αγώνων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Μπρόντμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ, η ομάδα του Γέσπερ Σόρενσεν φιλοξενήθηκε από την Άαρχους, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της και παρότι πήρε δυο φορές το προβάδισμα, δεν ήταν ικανή να το κρατήσει, χάνοντας παράλληλα το τρίποντο με γκολ στις καθυστερήσεις του ματς.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 1-1 με τη Σίλκεμποργκ, ωστόσο διατηρείται στην κορυφή της κατάταξης. Αήττητη στα οκτώ τελευταία εντός της, έχοντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες, δεχόμενη γκολ στα 5/8 εξ αυτών. Πολύ δύσκολα θα καταφέρει να αγωνιστεί ξανά στη σεζόν ο φορ Κβιστγκόρντεν.

Μπρόντμπι Στατιστικά

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Κοπεγχάγη, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 11ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Φρανκουλίνο (20′) και Οσόριο (41′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στα πλέι οφ, η Μίντιλαντ κατάφερε να παραμείνει αήττητη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ υποδέχθηκε την Κοπεγχάγη, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Αν και βρέθηκε πίσω από νωρίς, ανέβασε την απόδοση της και έφτασε στην ανατροπή πριν το ημίχρονο. Πιο παθητική στην πορεία, δέχθηκε αρκετή πίεση και στο φινάλε έκανε πέναλτι, με το οποίο ήρθε η ισοφάριση.

Είχε προηγηθεί το διπλό επί της Άαρχους (0-1), οπότε και μοιράζεται την κορυφή της κατάταξης μαζί με τη σημερινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε το διπλό και στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της. Εξέτισε την τιμωρία του και θα δώσει κανονικά το παρών ο Ίνγκασον.