*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Όξφορντ-Σριούσμπερι 3-0.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Ουντό στο 40’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Σριούσμπερι. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας δίχτυα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, παρ’ όλα αυτά το σκορ έμεινε απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Σημαντικό το τρίποντο που απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική και σήμερα θέλει να διπλασιάσει τις νίκες της, αυξάνοντας ακόμα περισσότερο την απόστασή της από την επικίνδυνη ζώνη. Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, δέχεται με ευκολία γκολ στα περισσότερα παιχνίδια της και σήμερα είναι σχεδόν δεδομένο πως θα δεχθεί έντονη πίεση από τους φιλοξενούμενους, αφού μάχονται για να βρεθούν στα πλέι-οφ. Στο +8 από την 21η Πορτ Βέιλ, έχοντας όμως και μία αγωνιστική παραπάνω από εκείνη.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πορτ Βέιλ, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπράουν στο 16’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μέρφι στο 49’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Όξφορντ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, αφού οι γηπεδούχοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Να διατηρήσει τη θέση της στην εξάδα είναι ο στόχος της, προερχόμενη από εκτός έδρας νίκη. Μετράει δύο νίκες στα τελευταία εφτά παιχνίδια της, βγάζοντας πολλές αστάθειες στα μετόπισθεν, οι οποίες έγιναν εύκολα εκμεταλλεύσιμες από τις αντίπαλες ομάδες. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της και σήμερα μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες των γηπεδούχων ώστε να το πετύχει για ακόμα μία φορά.