*Έρχονται από 7/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-2 επί της Φιλαδέλφεια. Προηγήθηκε 0-3 το Σιάτλ μέχρι το 37’, η Φιλαδέλφεια μείωσε με δύο γκολ στο 55’ και το 57’.

Έβγαλε αντίδραση μεσοβδόμαδα, πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα της Φιλαδέλφεια, σε εξ αναβολής παιχνίδι. Σκόραρε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, το Σιάτλ έκανε ό,τι ήθελε. Στο δεύτερο μέρος η Φιλαδέλφεια βελτιώθηκε πολύ, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 57’, αλλά όσο κι αν πίεσε, δεν κατάφερε να βρει δίχτυα για την ισοφάριση. Επιστροφή στις επιτυχίες μετά από τρεις αγωνιστικές, που είχε δύο ήττες από Βανκούβερ (0-2) και Ουάσινγκτον (2-1), είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 με το Ντάλας και η εντός έδρας νίκη 5-0 επί του Μόντρεαλ, έχει ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 12η θέση της Δύσης

ΣΙΑΤΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 5/9 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 5/9 ΝG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στο Όστιν. Το 1-0 ο Ρούμπιο στο 7’, το 2-0 έκανε ο Ομπράιαν στο 19’.

Κακή εμφάνιση απ’ τους Γκάλαξι την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με το Όστιν, έχασε δίκαια, ο αντίπαλος είχε σοβαρότητα και αποτελεσματικότητα. Σκόραρε δύο φορές στα πρώτα 19 λεπτά και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση, οι Γκάλαξι δεν ήταν στο κλίμα του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος το Όστιν διαχειρίστηκε την κατάσταση και επικράτησε πιο άνετα απ’ ότι περίμενε. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από δύο σερί νίκες με Σαν Χοσέ (4-3) και Βανκούβερ (1-3), μετρούν ρεκόρ 3-0-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, έχουν συνολικό ρεκόρ ρεκόρ 5-3-2, καταλαμβάνουν την 4η θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Σαβαλέτα (Αμυντικός, 4,1).