* Νο Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Ραπίντ μετρά τρεις σερί νίκες επί της Άλταχ.

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστρίας

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη ΛΑΣΚ Λιντς. Ο Σέιντλ (23’) άνοιξε το σκορ για την Ραπίντ και ο Λουκενέντερ (90+5’) ισοφάρισε για τη ΛΑΣΚ.

Θετικό το πρώτο δείγμα της Ραπίντ, η παρουσία της στην πρεμιέρα της Bundesliga ήταν καλή και με λίγο πιο αποφαστιστική επίθεση θα μπορούσε να βγάλει σημαντικό διπλό.

Μπήκε καλύτερα στο ματς της προηγούμενης Παρασκευής, δημιούργησε κινδύνους από το δεξί άκρο, έχασε τεράστια ευκαιρία εξ επαφής με τον Μπουργκστάλερ, πριν προηγηθεί. Δεν κλείστηκε στα καρέ της μετά το προβάδισμα, απέκτησε γρήγορο ρυθμό το ματς, χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες και στις καθυστερήσεις, πληγώθηκε σε φόρτωμα της περιοχής από τον αντίπαλο στόπερ.

Ενδεχομένως να κάνει διαχείριση δυνάμεων απόψε ο κόουτς Μπάρισιτς, καθώς την Πέμπτη ακολουθεί το πρώτο παιχνίδι με την Ντέμπρετσεν για τον 3ο προκριματικό του Conference League.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 5/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΑΛΤΑΧ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-2) από την Σάλτσμπουργκ. Ο Ράτκοφ (34’) άνοιξε το σκορ και ο Πάβλοβιτς (48’) το διαμόρφωσε.

Με εντός προγράμματος ήττα μπήκε στο νέο πρωτάθλημα η Άλταχ, είχε εξ αρχής πολύ δύσκολο έργο υποδεχόμενη τη μόνιμη πρωταθλήτρια της χώρας.

Όπως αναμενόταν είχε παθητικό ρόλο (30% κατοχή) σε όλο το παιχνίδι απέναντι στην Σάλτσμπουργκ, το χαμηλό αμυντικό μπλοκ άντεξε για ένα ημίωρο. “Μαχαιριά” το γκολ σε στατική φάση στο ξεκίνημα της επανάληψης, δεν της άφησε περιθώρια αντίδρασης και παρότι κράτησε λίγο περισσότερη την μπάλα στο δεύτερο μέρος δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα.