*4η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Η Σασουόλο πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε δέκα αναμετρήσεις με αντίπαλο την Τορίνο στη Serie A (τέσσερις ισοπαλίες, πέντε ήττες): Τον Ιανουάριο 2020 με 2-1 εντός έδρας.

*Οι 6/8 τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων στη Serie A στην έδρα της Σασουόλο ολοκληρώθηκαν ισόπαλες (πανηγύρισαν από μία νίκη).

*Ο προπονητής της Τορίνο, Ιβάν Γιούριτς, δεν έχει κερδίσει ποτέ στην 4η αγωνιστική της Serie A: Μετράει τρεις ήττες και μία ισοπαλία με Τζένοα και Ελλάς Βερόνα.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η Σασουόλο δεν άντεξε στο “Olimpico” γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από τη Ρόμα στις καθυστερήσεις την προηγούμενη βδομάδα. Καλύτεροι παρουσιάστηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, στο δεύτερο και οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτά χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν. Μάλιστα, είχαν κι από ένα δοκάρι με Έιμπραχαμ (Ρόμα) και Τραορέ (Σασουόλο). Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ελ Σαράουϊ με υπέροχο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

“Κρατάμε την σπουδαία εμφάνιση που πραγματοποιήσαμε, είμαι ικανοποιημένος από όσα κάναμε στον αγωνιστικό χώρο. Το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι δίκαιο, σίγουρα αξίζαμε κάτι περισσότερο”, είπε ο προπονητής Ντιονίσι. Οι “νεροβέρντι” αναδείχθηκαν ισόπαλοι στις 5/6 τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκαν την Τορίνο, κατάφεραν να κρατήσουν ανέπαφη εστία μόλις σε μία.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Ρόμα. Ο Κριστάντε άνοιξε το σκορ στο 37′, απάντησε ο Τζούριτσιτς στο 57′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ελ Σαράουϊ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΡΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά τις δύο σερί ήττες από Αταλάντα (2-1 εντός) και Φιορεντίνα (2-1 εκτός), η Τορίνο ξέσπασε στη Σαλερνιτάνα την οποία φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ στο “Olimpico Grande Torino” (4-0) την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι με το δοκάρι του Ντι Τάκιο, από εκείνο το σημείο κι έπειτα οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία της αναμέτρησης φτάνοντας σε μία δίκαιη και επιβλητική νίκη.

“Είμαι τρομερά χαρούμενος με την βελτίωση των ποδοσφαιριστών, το σημαντικό είναι να έχουν καθαρές ιδέες και να έχουν στο μυαλό τους πως η σεζόν θα είναι δύσκολη. Δεν δικαιωθήκαμε για την δουλειά που κάναμε στις δύο πρώτες αγωνιστικές, η νίκη επί της Σαλερνιτάνα δεν ήρθε εύκολα”, είπε ο προπονητής Γιούριτς. Θα πρέπει να γυρίσουμε επτά χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη της “γκρανάτα” επί της Σασουόλο (2-0).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-0) της Σαλερνιτάνα. Τα γκολ σημείωσαν οι Σανάμπρια (45′), Μπρέμερ (65′), Πομπεγκά (87′) και Λούκιτς (90+1′).