*4η αγωνιστική

*Το ματς διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα και ειδικότερα στην πόλη Ντάλιαν.

ΣΑΝΓΚΑΪ ΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σανγκάϊ Πορτ κέρδισε 0-2 την Χέμπεϊ, ανοίγοντας το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο τέταρτο λεπτό, με τον Ζανγκ Λινπένγκ, ενώ στο 80’ ο Εντιαγέ πέτυχε δεύτερο γκολ, χάνοντας πολλές ακόμη ευκαιρίες να σκοράρει, ενώ δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου από την αντίπαλο της.

Η Σανγκάι Πορτ πέτυχε επιτέλους την πρώτη της νίκη, αλλά και τα πρώτα γκολ, στη φετινή σεζόν, κερδίζοντας με 0-2 την Χεμπέι, ούσα πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της. Όλα αυτά μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στις προηγούμενες αναμετρήσεις της, στις οποίες δεν είχε σκοράρει καν.

Όλα αυτά για την ομάδα που πέρυσι τερμάτισε δεύτερη στο πρωτάθλημα, χωρίς ωστόσο φέτος να μπορέσει να παίξει στο Τσάμπιονς Λιγκ, αν και κέρδισε την θέση της, λόγω του λοκντάουν που είχε επιβληθεί εκείνη την περίοδο στην πόλη της Σανγκάης!

Ακόμη λοιπόν είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στο -6 από την κορυφή και στο +3 από την τελευταία θέση!

Τιμωρημένος είναι ο μέσος Ξιν Ξου.

Σανγκάι Πορτ Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί Ν/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της, συμπεριλαμβανομένης και της περσινής σεζόν.

*Εχει 3/3 N/G μαζί με under 2,5 φέτος.

*Εχει δύο σερί αγώνες με 2-3 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΟΥΑΝΓΚΖΟΥ FC ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουανγκτζού FC έχασε με 0-1 από την Γουχάν Γιανγκτζέ, δεχόμενη το γκολ στο 81’ από τον Λι Πενγκ, μετά από εκτέλεση κόρνερ και ενώ νωρίτερα ήταν πιο απειλητική και επιθετική από την αντίπαλο της, χάνοντας και με μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Γκουανγκζού FC ηττήθηκε με 0-1 από την Γουχάν Γιανγκτζέ, σε έναν αγώνα που το αποτέλεσμα μπορεί να της αφήσει ένα παράπονο, καθώς η εμφάνιση της ήταν τέτοια που ίσως να άξιζε κάτι περισσότερο. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια τη φετινή σεζόν, χωρίς να έχει καταφέρει να σκοράρει ακόμη!

Και όλα αυτά έπειτα από έξι αγώνες που έπαιξε στο Τσάμπιονς Λιγκ, στους οποίους επίσης είχε 6/6 ήττες στον όμιλο, χωρίς να έχει πετύχει γκολ ούτε σε αυτή τη διοργάνωση. Αλλωστε λείπουν τα χρήματα του παρελθόντος, το ρόστερ έχει μόνο Κινέζους παίκτες και παρουσιάζεται εξαιρετικά αδύναμη αγωνιστικά.

Λογικά λοιπόν, με τέτοιες επιδόσεις, είναι από νωρίς ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, αν και υπάρχουν άλλες τρεις ομάδες χωρίς νίκη σε τρία παιχνίδια, με όλες τους εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά μόλις στο -1 από μία θέση παραμονής!