19η αγωνιστική

*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Ραπίντ Βουκουρεστίου μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 μεταξύ του παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας.

ΑΡΓΚΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ, για την περασμένη αγωνιστική, στις 14/11. Κατάφερε να προηγηθεί στο 18ο λεπτό, με τη μοναδική της τελικά στο 1ο ημίχρονο, το οποίο ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους. Η Κλουζ συνέχισε να κυριαρχεί και στο β’ μέρος, βρίσκοντας το γκολ της ισοφάρισης στο 61′. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση και στάθηκαν τυχεροί σε καναδυό περιπτώσεις στη συνέχεια, “κλέβοντας” τελικά το βαθμό της ισοπαλίας.

Έδωσε δύο φιλικές αναμετρήσεις στις 21 και 26 Νοέμβρη με τις Ρουμανία U21 (2-2)και Τουνάρι (νίκη με 3-2), εμφανίζοντας πολλά αμυντικά προβλήματα. Δεν έχει νίκη στα τελευταία δυο παιχνίδια πρωταθλήματος (0-1-1). Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, στο -8 από την πρώτη εξάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 6η Πετρολούλ. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας αποτύχει να σκοράρει και στις τρεις.

Μακροχρόνια τραυματίας ο Τούρντα. Τιμωρημένος ο Ντομπροσαβλεβίτσι. Ανησυχία στο στρατόπεδο της, με τον κόουτς Γκαρίτα να “πολιορκείται” από την Στεάουα Βουκουρεστίου.

ΑΡΓΚΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*5 συνεχόμενα εντός έδρας n/g σε επίσημα παιχνίδια της.

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Κραϊόβα, για την περασμένη αγωνιστική, στις 12/11. Αιφνιδιάστηκε από τους φιλοξενούμενους, μένοντας πίσω στο σκορ με 0-2 στο 19′, αλλά κατάφερε να μειώσει σε 1-2 πέντε λεπτά αργότερα, σε ένα 1ο ημίχρονο όπου δεν άξιζε κάτι παραπάνω. Ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της στο β’ μέρος, ήταν καλύτερη της Κραϊόβα και έφτασε δίκαια στο τελικό 2-2, στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επικράτησε με 0-1 της Μπρασόφ, σε φιλική αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στις 20/11. Στο πρωτάθλημα μετράει δύο συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη (0-1-1). Μακριά από τις καλές της εμφανίσεις, βρίσκεται πλέον στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -8 από την πρωτοπόρο Φαρούλ. Εκτός έδρας έχει ηττηθεί στα 3 από τα τελευταία 5 παιχνίδια πρωταθλήματος, με τις δύο πιο πρόσφατες ήττες να συνοδεύονται από over2.5+g/g.

Χωρίς τους τραυματίες Ζούνιορ Μοράις και Παπό στην αποστολή της.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ σε καθένα από τα τελευταία 3 επίσημα παιχνίδια της.