*Διεθνής φιλική αναμέτρηση.

*Το απόλυτο έχει η Κύπρος στα έξι συνολικά παιχνίδια που έδωσε κόντρα στο Σαν Μαρίνο.

*No Goal και τα έξι συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 4-0 από τη Σλοβακία, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω μόλις στο 8′, δέχθηκε δεύτερο τέρμα δυο λεπτά αργότερα, ενώ στο 36′ έγινε το 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 58ο λεπτό.

Ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα πρόσθεσε στο σερί του το Σαν Μαρίνο. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Ρομπέρτο Κεβόλι αντιμετώπισε τη Σλοβακία επί αυστριακού εδάφους, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 4-0, στο μεταξύ τους φιλικό.

Δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστικότητα σε καμία περίπτωση. Περιορίστηκε περισσότερο σε παθητικό ρόλο και δεν ήταν ικανή να γράψει κάποια τελική προς την αντίπαλη εστία. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μέχρι την ανάπαυλα (3-0), ενώ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια δέχθηκε και τέταρτο τέρμα. Το σκορ βέβαια θα μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 28 Απριλίου του 2004 για να βρούμε την τελευταία νίκη του Σαν Μαρίνο, αυτή ήταν με 1-0 σε ένα φιλικό με το Λιχτενστάιν. Έκτοτε “τρέχει” σερί 147 αγώνων, φιλικών και επίσημων, χωρίς νίκη, με ρεκόρ 0-6-141. Εκτός μάχης για το σημερινό φιλικό τέθηκε ο αμυντικός Φάμπρι, που χτύπησε κόντρα στη Σλοβακία.

Σαν Μαρίνο Στατιστικά

*Over 2.5 τα 10/11 τελευταία παιχνίδια του.

*Δέχεται γκολ στα 15/16 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΥΠΡΟΣ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 3-2 από τη Μολδαβία, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω στο 43ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Σπόλιαριτς (51′) και Πίττα (53′), στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (71′, 78′).

Για ακόμη μια φορά, η Κύπρος έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια φιλοξενήθηκε από τη Μολδαβία, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 3-2, στο μεταξύ τους φιλικό.

Προβλημάτισε εκ νέου σε αρκετούς τομείς του παιχνιδιού, αλλά κυρίως στην άμυνα. Αν και έκανε προσωρινά την ανατροπή (1-2), με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, στην πορεία δυσκολεύτηκε να κρατήσει τη μπάλα. Σαν αποτέλεσμα δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα, αμφότερα από στατικές φάσεις. Στα θετικά, το γεγονός ότι μετά από 15 μήνες σκόραρε και πάλι πάνω από ένα τέρμα.

“Προερχόμαστε από ένα παιχνίδι με τη Μολδαβία στο οποίο σε γενικές γραμμές είχαμε καλή παρουσία αλλά όχι καλό αποτέλεσμα. Απέναντι στο Σαν Μαρίνο επιβάλλεται να πάρουμε τη νίκη. Θα πρέπει να δείξουμε με την προσπάθεια και την απόδοσή μας μέσα στο γήπεδο ότι αξίζουμε τη νίκη”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο Γεωργιανός τεχνικός.