*Τελικός για τα πλέι-οφ ανόδου. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας στο σκορ, η άνοδος πηγαίνει στην ομάδα που σκόραρε περισσότερα εκτός έδρας γκολ. Αν υπάρξει και εκεί ισοπαλία, οι δύο ομάδες οδηγούνται στην παράταση. Σε περίπτωση ισοπαλίας και εκεί, η άνοδος πηγαίνει στην ομάδα που τερμάτισε πιο ψηλά στην κανονική περίοδο, στην προκειμένη περίπτωση την Τενερίφη.

*Έρχονται από 9/11 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Μόλις μια ισοπαλία στα τελευταία εφτά ματς μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας.

*Στην κανονική διάρκεια: Τενερίφη – Χιρόνα 2-1 / Χιρόνα – Τενερίφη 0-1.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Χιρόνα – Τενερίφη 0-0

ΤΕΝΕΡΙΦΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στη Χιρόνα για τα μπαράζ. Επιθετικός μονόλογος της Χιρόνα το 90λεπτο, ωστόσο δεν είχε μεγάλες φάσεις. Ανύπαρκτη επιθετικά η Τενερίφη.

«Κρεμάστηκε απ’ τα δοκάρια» στον εκτός έδρας πρώτο τελικό με τη Χιρόνα την περασμένη εβδομάδα, δεν έδειξε το παραμικρό ενδιαφέρον για το επιθετικό κομμάτι. Είχε παντελώς παθητικό ρόλο, έδωσε τον έλεγχο στον αντίπαλο, χαρακτηριστικό είναι ότι η Χιρόνα είχε 77% κατοχή μπάλας στο δεύτερο 45λεπτο και συνολικά 69% σ’ ολόκληρο το ματς! Μόλις τρεις τελικές προσπάθειες έβγαλε η Τενερίφη, που οφείλει να είναι περισσότερο επιθετική σήμερα στην έδρα της.

«Κάναμε αυτό που έπρεπε, τώρα το μοναδικό που με ενδιαφέρει είναι να κερδίσουμε. Μπορεί να εμφανιστούν πολλά σενάρια, εμείς πρέπει να είμαστε έτοιμοι για όλα. Πρέπει να λειτουργήσουμε καλύτερα με την μπάλα στα πόδια, να πάρουμε καλύτερες αποφάσεις», είπε ο κόουτς Ραμίς. Η ομάδα του έμεινε αήττητη για τρίτο σερί παιχνίδι (2-1-0), είχαν προηγηθεί οι δύο νίκες κόντρα στη Λας Πάλμας για τα πλέι-οφ. Στο 2-1-2 το ρεκόρ της Τενερίφης στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς. Διαθέσιμος ο Σίπτσιτς (Αμυντικός, 31,1), δεν προέκυψαν νέα προβλήματα.

ΤΕΝΕΡΙΦΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Το Under 2.5 επιβεβαιώθηκε στις 7/10 τελευταίες αναμετρήσεις της.

*ΝG στα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Τενερίφη. Μόνο η Χιρόνα προσπαθούσε να σκοράρει, είχε 16 τελικές προσπάθειες, αλλά λίγες κλασικές ευκαιρίες. Ανύπαρκτη επιθετικά η Τενερίφη.

Ήταν η καλύτερη ομάδα της πρώτης αναμέτρησης με την Τενερίφη, αυτό όμως δεν αποδείχτηκε αρκετό για να της χαρίσει νίκη και προβάδισμα ανόδου. Ήταν η μοναδική που ενδιαφέρθηκε για το επιθετικό κομμάτι, είχε τον πλήρη έλεγχο, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 16 τελικές προσπάθειες, μόλις οι τρεις εκ των οποίων εντός στόχου. Είχε κάποιες καλές στιγμές, όμως κλασικές ευκαιρίες δεν έβγαλε. Έφτασε στο 77% κατοχή μπάλας, δεν απειλήθηκε ποτέ απ’ την ανήμπορη Τενερίφη.

«Θέλουμε να γράψουμε ιστορία, απέμεινε ένα τελευταίο βήμα για να τα καταφέρουμε. Νομίζω ότι η Τενερίφη θα είναι πιο επιθετική, παίζει εντός έδρας, είναι υποχρεωμένη να ψάξει τη νίκη. Πιστεύω ότι το ματς θα έχει γκολ», είπε ο κόουτς Μίτσελ. Η ομάδα του έχει ρεκόρ 4-2-4 στα τελευταία 10 ματς για το πρωτάθλημα, δέχτηκε μόλις ένα γκολ στα τελευταία τέσσερα. Στο 2-1-2 το ρεκόρ της Χιρόνα στα τελευταία πέντε εκτός έδρας παιχνίδια. Χωρίς νέα προβλήματα.