*Τρεις νίκες μετράει η Σούντουβα στην έδρα της Πανεβέζις. Όλες μάλιστα συνοδεύτηκαν από Goal/Goal & Over 2.5.

Πανεβέζις – Σούντουβα στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Λιθουανίας

ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Νέα ήττα υπέστη την 2η αγωνιστική η Πανεβέζις, χάνοντας αυτή τη φορά με 2-0 από την Μπάνγκα εκτός έδρας. Συνάντησε προβλήματα από το ξεκίνημα του αγώνα και η άμυνά της εκτέθηκε δις στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, προσπάθησε να βγάλει αντίδραση, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Είχε προηγηθεί πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Ζαλγκίρις Βίλνιους, με την Πανεβέζις να θεωρείται μία από τις πιο αδύναμες ομάδες της λίγκας και αναμένεται να παλέψει με την Μπάνγκα για την αποφυγή της τελευταίας θέσης (αυτή δεν οδηγεί στον υποβιβασμό). Σκόραρε τουλάχιστον ένα γκολ στα επτά τελευταία παιχνίδια στην έδρα της. Εξέτισε ο αμυντικός Γιανουσέφσκι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Μπάνγκα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20’, δέχθηκε το 2-0 στο 44’.

ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan).

*No/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπορεί να ζορίστηκε σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στην έδρα της, ωστόσο η Σούντουβα έκανε το καθήκον της κερδίζοντας 1-0 την Κάουνο Ζαλγκίρις. Είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κινδύνεψε ελάχιστα, απείλησε αρκετά, χρειάστηκε ένα γκολ στο 68ο λεπτό για να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της. Δύο στα δύο για τη Σούντουβα μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε κόντρα στην Μπάνγκα (1-0), είναι το μεγάλο φαβορί για τον τίτλο, έχει το ποιοτικότερο ρόστερ στη λίγκα και η λογική λέει ότι θα κατακτήσει ακόμη ένα πρωτάθλημα. Νίκησε στις 12 από τις 13 πρόσφατες εξόδους της, σε όλες πέτυχε από δύο γκολ και πάνω.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στην Κάουνο Ζαλγκίρις. Πήρε τη νίκη με γκολ του Λειμόνας στο 68’.