*Φετινά ματς: Κάνσας – Όστιν 4-1.

*Μετρούν 4/6 μεταξύ τους Over 2.5 + G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στο Βανκούβερ. Ο Βίτε το 1-0 στο 1’, το 1-1 έκανε ο Ρέντες στο 47’, το 2-1 ήρθε στο Κόρδοβα στο 72’.

Κατώτερο των περιστάσεων στο εκτός έδρας ματς της Τετάρτης, δεν κατάφερε να διαχειριστεί την κατάσταση, έχασε δίκαια. Το Βανκούβερ ήταν πολύ πιεστικό στο δεύτερο μέρος, σκόραρε στο 72’ και έφτασε στο 2-1, θα μπορούσε να κερδίσει πιο άνετα. Κακή εμφάνιση απ’ το Όστιν.

Επιστροφή στις ήττες μετά από τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 4-1 επί της Μινεσότα, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στην Ίντερ Μαϊάμι και δύο σερί νίκες με Χιούστον (3-0) και Ντάλας (3-0), αμφότερες εντός έδρας. Μετρά ρεκόρ 6-1-4 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές, με 29 πόντους είναι στην 6η θέση της Δύσης.

ΟΣΤΙΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 9/11 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 8/11 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Ο Σαλόι το 1-0 στο 30’, το 2-0 έκανε ο Ράσελ στο 36’. Μείωσε ο Μουσόφσκι στο 46’, το τελικό 2-2 έκανε ο Χούλιο στο 72’.

Έχει “σκαλώσει” στις ισοπαλίες, έμεινε στο εντός έδρας 2-2 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Αποτελεσματικό το Κάνσας στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 36’, έβαλε τις βάσεις για να κερδίσει, αλλά στο δεύτερο μέρος χαλάρωσε. Το Σολτ Λέικ μείωσε στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, το 2-2 ήρθε στο 72’, το ματς ήταν “ανοιχτό”, θα μπορούσε να κερδίσει οποιαδήποτε ομάδα.

Δεύτερη ισοπαλία με σκορ 2-2 μετά από εκείνη εκτός έδρας κόντρα στο Χιούστον, νωρίτερα είχε το εντός έδρας 3-0 επί του Βανκούβερ, έχασε εντός έδρας 0-1 απ’ το Σικάγο, πήρε 2-2 εκτός έδρας κόντρα στους Γκάλαξι και έχασε 1-2 εντός έδρας απ’ το Λος Άντζελες. Στο 1-3-2 το ρεκόρ του Κάνσας στα τελευταία έξι ματς πρωταθλήματος, με 26 πόντους είναι στην 11η θέση της Δύσης.