*15η αγωνιστική

*Over 2,5 στα εννέα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σαν Πάουλι. Ο Ρόνσταντ άνοιξε το σκορ στο 60′, απάντησαν οι γηπεδούχοι εννέα λεπτά αργότερα με τον Ντάσνερ.

Παρά τη μετριότατη εμφάνιση που πραγματοποίησε, η Ντάρμσταντ απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Σαν Πάουλι (1-1) την προηγούμενη βδομάδα και διατηρήθηκε αήττητη για 13η αγωνιστική (οχτώ νίκες, πέντε ισοπαλίες). Δέχτηκε ισχυρότατη πίεση στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι γηπεδούχοι είχαν τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Κόντρα στη ροή της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ, προτού δεχτεί την ισοφάριση λίγο αργότερα. Παραμένει αήττητη σε έξι εκτός έδρας αγωνιστικές με απολογισμό τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες: Στις τέσσερις πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ, κράτησε το μηδέν μόλις σε μία. Τα “κρίνα” απέσπασαν επτά βαθμούς στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με το Αννόβερο, παράλληλα γνωρισαν μόλις μία ήττα σε δέκα (έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες).

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Καρλσρούης. Το γκολ πέτυχε ο Βέινταντ στο 56′. Οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε πέναλτι στο 43′ με Νίλσεν, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 62′ (Γκόντορφ).

Κρατώντας το μηδέν για τρίτη σερί αγωνιστική (2-1-0), το Αννόβερο πέταξε στο καναβάτσο την Καρλσρούη (1-0 εντός) φτάνοντας τους 24 βαθμούς που την διατηρούν στο -4 από το 2ο Αμβούργο. Στάθηκε αρκετά τυχερό στη διάρκεια της αναμέτρησης, αν αναλογιστούμε πως οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν συνολικά τρεις φορές τα δοκάρια του.

Ισορροπημένη από πλευράς κατοχής, δημιούργησε 18 ευκαιρίες εκ των οποίων οι επτά βρήκαν στόχο. “Είναι δύσκολο να παίξεις στην έδρα της Ντάρμσταντ. Έχουμε αυτοπεποίθηση, είμαι 100% πεπεισμένος πως θα αποσπάσουμε ένα θετικό αποτέλεσμα”, είπε ο προπονητής Λάιτλ. Στις 12 τελευταίες επισκέψεις του στην έδρα της Ντάρμσταντ, το Αννόβερο πανηγύρισε μόλις δύο νίκες.