*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ίπσουιτς-Μπρίστολ Ρόβερς 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λίνκολν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς πέτυχε ο Πουλ στο 14’, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Λοφτ στο 42’.

Ακόμα μία ήττα για τη Μπρίστολ Ρόβερς, με μια ακόμα κακή εμφάνιση. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε σημαντικά την αντίπαλη εστία, ενώ παράλληλα έμεινε και με παίκτη λιγότερο πριν την ανάπαυλα. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε από νωρίς, ενώ αργότερα ήταν πολύ πιο σταθερή, μην επιτρέποντας άλλη παραβίαση στην εστία της.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από ένα ακόμα αρνητικό αποτέλεσμα. Επιστρέφει ξανά στις εντός έδρας αναμετρήσεις, αυτή τη φορά απέναντι σε έναν πολύ πιο δυνατό αντίπαλο, όμως είναι αναγκασμένη να δείξει ένα καλύτερη πρόσωπο. Δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της, δεν μοιάζει σε καμία περίπτωση η ίδια ομάδα που βλέπαμε μέχρι τη διακοπή του Μουντιάλ, αφού έχει χάσει το «μέταλλό της». Τραγική αμυντικά, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ με κανένα τρόπο, ενώ βρήκε δίχτυα μόλις σε μία από τις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σμιθ στο 27’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπάιερς στο 34’. Το 1-2 έκανε το Μπρόαντχεντ στο 43’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντέιβις στο 51’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Ίπσουιτς. Παρ’ όλο που μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, κατάφερε να μειώσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στις αρχές της επανάληψης έφερε το παιχνίδι στα ίσα, αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να βρει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα ώστε να ολοκληρώσει την ανατροπή.

Να ξεφύγει από τη μετριότητα θέλει σήμερα, επιστρέφοντας ύστερα από καιρό στα θετικά αποτελέσματα. Δεν είναι κακή μέχρι στιγμής, όμως της έλλειπε η αποτελεσματικότητα τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά αυτή την περίοδο, κάτι το οποίο της κόστισε σημαντικούς βαθμούς, οι οποίου θα μπορούσαν να την έχουν φέρει στη 2η θέση και μάλιστα πολύ πιο κοντά στην κορυφή του πρωταθλήματος. Παρ’ όλα αυτά σήμερα θέλει να εκμεταλλευτεί την τραγική κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, προσπαθώντας να μην χάσει άλλο έδαφος από την απευθείας άνοδο.