*9η αγωνιστική

*Goal/Goal ήρθαν οι τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΜΠΡΕΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στη Γιονγκ Ουτρέχτη. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 7’, ισοφάρισε με τον Φετ στο 13’, έκανε την ανατροπή με τον Λούκασεν στο 56’ και το 3-1 με τον Φελάνας στο 58’.

Αξιοποίησε τον παράγοντα έδρα και επανήλθε στις επιτυχίες κάμπτοντας με 3-1 το εμπόδιο της Γιονγκ Ουτρέχτης. Ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, συνάντησε δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο (1-1), ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος, σκόραρε δύο γκολ μέσα σ’ ένα τρίλεπτο και έφτασε δίκαια στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπρέντα, είχε προηγηθεί τριάδα αγώνων που αγνοούσε το “τρίποντο” (0-2-1), ανέβηκε στην 6η θέση και μείωσε στους πέντε πόντους την διαφορά απ’ την απευθείας άνοδο. Έχει πάρει τους 10 απ’ τους 14 πόντους στην έδρα της, εκεί είναι αήττητη με ρεκόρ 3-1-0, στα 2/4 παιχνίδια κράτησε ανέπαφη την εστία της. Δεύτερο παιχνίδι τιμωρημένοι ο στόπερ ΜακΝάλτι και χαφ Αγκουγκίλ, αμφότεροι βασικοί. Παραμένει τραυματίας ο εξτρέμ Αντόνια, νέα απώλεια ο δεξιός μπακ Ρούτεν.

ΜΠΡΕΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3.5 τα δύο πρόσφατα παιχνίδια.

*G/G τα 6/7 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΕΝΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τέλσταρ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 87’, ισοφάρισε με τον Μπράκεν στο 90’+7’.

Σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι δεν εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, παραχώρησε 1-1 με την Τέλσταρ. Την αδικεί το τελικό σκορ, ήταν ανώτερη από την αντίπαλο, έφτιαξε περισσότερες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, αντί να προηγηθεί, έμεινε πίσω στο σκορ σε κρίσιμο σημείο και στις “βαθιές” καθυστερήσεις απέφυγε την ήττα.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τη Φένλο, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-1 με την Γιονγκ Αϊντχόφεν, συμπλήρωσε τριάδα αγώνων χωρίς νίκη (0-2-1), υποχωρώντας στην 8η θέση και απέχοντας πλέον πέντε πόντους απ’ την απευθείας άνοδο. Οι τρεις φετινές έξοδοί της ήρθαν Goal/Goal & Over 2.5. Παραμένουν τραυματίες ο βασικός γκολκίπερ Ζίμα και ο στόπερ Ντιρκς, ο πρώτος θα μείνει εκτός δράσης για περίπου 3 μήνες. Άρρωστος ο εξτρέμ Φενέμα.