*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*NG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Έχοντας τον Βλάοβιτς μπροστάρη, η Φιορεντίνα πανηγύρισε τέσσερις νίκες σε πέντε αγωνιστικές σκαρφαλώνοντας στην 5η θέση και το -6 από τη ζώνη που οδηγεί στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Τελευταίο θύμα αυτής αποτέλεσε η ουραγός Σαλερνιτάνα στο “Artemio Franchi” (4-0). Απόλυτα δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Μόνο στο δεύτερο ημίχρονο απείλησαν δύο φορές οι φιλοξενούμενοι, στο 2-0, χωρίς αποτέλεσμα.

Όλο και περισσότερο ανεβάζει τις μετοχές του στο ποδοσφαιρικό χρηματιστήριο ο 21χρονος Σέρβος επιθετικός Βλάοβιτς, φτάνοντας τα 17 γκολ σε 18 συμμετοχές στη σεζόν. Αυτή την στιγμή κοστολογείται στα 50 εκ. ευρώ. “Μας ενδιαφέρει το Κύπελλο Ιταλίας, θέλουμε να κάνουμε το βήμα παραπάνω”, είπε ο προπονητής Ιταλιάνο που συμπεριέλαβε στην αποστολή του όλους τους βασικούς. Εκτός αυτής τέθηκε ο Σαπονάρα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-0) της Σαλερνιτάνα. Ντοπιέτα πέτυχε ο Βλάοβιτς (51′, 84′), από ένα γκολ σημείωσαν Μποναβεντούρα (31′) και Μάλεχ (90′).

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Η Μπενεβέντο έκανε το 4Χ4 στο πρωτάθλημα επιστρέφοντας με το “τρίποντο” από την έδρα της Τερνάνα (2-0). Οι φιλοξενούμενοι “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο, πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση. Δέχτηκαν μεγάλη πίεση στο δεύτερο, έχοντας σε ετοιμότητα τον τερματοφύλακά τους που πραγματοποίησε τέσσερις επεμβάσεις.

Συγκεντρώνοντας 31 βαθμούς οι “μάγισσες” καταλαμβάνουν την 4η θέση στη Serie B και βρίσκονται στο -2 από αυτές που οδηγούν απευθείας στα μεγάλα σαλόνια του ιταλικού ποδοσφαίρου. “Θέλουμε να κάνουμε καλή εντύπωση με αντίπαλο τη Φιορεντίνα”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής Καζέρτα, στην αποστολή του οποίου επιστρέφει ο Τέγιο.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Τερνάνα. Και τα δύο γκολ σημείωσε ο Λαπαντούλα (23′, 42′ πεν.).