* 8η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, πέρσι η Ραντόμιακ κέρδισε 0-3 στη Βαρσοβία και 3-1 εντός έδρας!

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας

ΛΕΓΚΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-3 στην παράταση) επί της Νιετσιέτζα για το Κύπελλο. Ο Καρλίτος έκανε το 0-1 στο 6ο λεπτό, οι γηπεδούχοι γύρισαν το παιχνίδι με γκολ στο 51’ και το 86’ για να ισοφαρίσει με πέναλτι στο 90’ ο Ζόσουε. Στο 113’ σκόραρε ξανά ο Καρλίτος.

Μπορεί να μην πείθει με την εικόνα της η Λέγκια, αλλά χτίζει χαρακτήρα νικητή με τον Ρούνιαϊτς στον πάγκο. Την Τρίτη, υπέφερε, χρειάστηκε παράταση για να ξεπεράσει το εμπόδιο ομάδας της Β’ κατηγορίας στο Κύπελλο, με τον κόουτς να παρατάσσει αρκετούς βασικούς.

Ζεστάθηκε ο Καρλίτος στην επιστροφή του στη Βαρσοβία, με τα γκολ του (3) έδωσε τις δύο πρόσφατες εκτός έδρας νίκες στη Λέγκια. Την προηγούμενη Παρασκευή στο Μίελετς δεν ήταν ιδιαιτέρως δημιουργική, δεν απείλησε όσο θα ήθελε, βρήκε γρήγορο transition και χάρη στο εξαιρετικό τελείωμα του Ισπανού πρώην φορ του Παναθηναϊκού πέτυχε την 4η νίκη της στην Ekstraklasa. Συνεχίζει να είναι σοβαρή αμυντικά, δεν εκτέθηκε ποτέ απέναντι στην Σταλ.

Δίχως προβλήματα απουσιών, σταθερά εκτός από το ξεκίνημα της σεζόν ο φορ Κράμερ.

ΛΕΓΚΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-3) επί της Ραντόμσκο για το Κύπελλο. Ο Σοκόλ έκανε το 0-1 στο 11’, ο Φέλικς πέτυχε το 0-2 στο 29ο λεπτό και ο Παβλόφσκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 73’.

Εύκολο το έργο της Ραντόμιακ την Τρίτη στο θεσμό του Κυπέλλου απέναντι σε ομάδα ερασιτεχνικού επιπέδου, “καθάρισε” την πρόκριση από νωρίς και στο δεύτερο ημίχρονο έκανε ουσιαστικά συντήρηση ενόψει του σημερινού ταξιδιού στην πρωτεύουσα.

Στο πρωτάθλημα μετρούσε τρεις σερί νίκες πριν υποστεί αναπάντεχη εντός έδρας ήττα από την Κορόνα (0-2) σε ματς που δεν έβγαλε την επιθετικότητα των προηγούμενων αγώνων. Δεν είχε ούτε μία καθαρή ευκαιρία στο ματς, δεν είχε ένταση και δικαίως ηττήθηκε από μία καλύτερα στημένη ομάδα.

Αήττητη μακριά από την έδρα της στην Ekstraklasa, είναι ξεκάθαρο ότι βολεύεται να τρέχει στο χώρο από το να επιτίθεται απέναντι σε κλειστή άμυνα.

Εξέτισε τιμωρία καρτών κι επιστρέφει ο κομβικός χαφ Νασιμέντο.