*23η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Μάαστριχτ – ΦΚ Αϊντχόφεν 0-1

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Μάαστριχτ στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της ΦΚ Αϊντχόφεν (8-1-1).

Δείτε τα παιχνίδια στο κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κάκιστη εμφάνιση και εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Ρόντα την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δέχτηκε το πρώτο γκολ από νωρίς σχετικά (16′) και επηρεάστηκε πολύ, αφού ακολούθησαν άλλα δύο μέχρι την ανάπαυλα για λογαριασμό των γηπεδούχων (26′, 45′). Δεν άλλαξε κάτι στην επανάληψη και το σκορ παρέμεινε ως έχει.

Ήξερε πως στο Κερκράντε θα είχε μια δύσκολη αποστολή, ωστόσο δεν μπόρεσε να φανεί καθόλου ανταγωνιστική και ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να χάσει με κάτω τα χέρια από την Ρόντα. Δεν έχει μπει καλά μέσα στο 2024, αφού μετράει δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια. Χαρακτηρίζεται από μεγάλη αστάθεια, γεγονός που δικαιολογείται από το ποιοτικό έλλειμμα που υπάρχει σε σχέση με ομάδες που βρίσκονται αυτή την στιγμή εντός οκτάδας.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο βασικός στόπερ Ζέεντορφ, πάντα εκτός ο στόπερ Πάινενμπουρχ, ο μέσος Περσίν και ο μπακ Βάουτερς. Συμπεριλήφθηκε στην αποστολή μετά από καιρό ο εξτρέμ Νταλχάουζ.

ΦΚ Αϊντχόφεν Στατιστικά

*Δέχτηκε πρώτη γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Προηγούμενο ματς: Εξαιρετική στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Ουτρέχτη Β την περασμένη αγωνιστική, κέρδισε άνετα με 3-0. Άνοιξε το σκορ στο 25′, ισχυροποίησε σημαντικά το προβάδισμά της στις αρχές της επανάληψης (50′) και σφράγισε την νίκη με ωραίο τέρμα στο 87′. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σμέετς, που πέτυχε δύο γκολ.

Απέδειξε κόντρα στην Ουτρέχτη Β πως η βαριά ήττα από την Καμπούρ ήταν μια κακή παρένθεση στην συνολικά βελτιωμένη έκδοσή της τις τελευταίες εβδομάδες. Δεν άφησε περιθώρια στην Ουτρέχτη Β, υπερείχε σε όλους τους τομείς και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη που την κρατάει ζωντανή στην μάχη της οκτάδας. Στην καλύτερή της φάση από την αρχή της σεζόν, αφού έχει μόλις μία ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια της (4-1-1).

Τιμωρημένος για σήμερα ο βασικότατος μέσος Κλάιμεν, πάντα εκτός δράσης οι τραυματίες αμυντικοί Σενκ και Σι, καθώς και ο εξτρέμ Τασί για τον ίδιο λόγοC.