*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Φαρούλ μετράει 3 συνεχόμενες νίκες απέναντι στην Άρτζες, ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΑΡΤΖΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Χερμανστάντ, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 17ο λεπτό. Δεν άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων στη συνέχεια, υπέπεσε σε παράβαση και δέχτηκε το 1-1 στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου (45+3′). Αμφότερες προσπάθησαν να πάρουν τη νίκη στο β’ μέρος, αλλά σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους, με τον καιρό να δυσκολεύει παράλληλα τις προσπάθειες τους. Έτσι, το 1-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Συμπλήρωσε οκτώ συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-5-3). Βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας, στο -8 από την πρώτη εξάδα και την 6η Σεπσί, με παιχνίδι περισσότερο. Αγνοεί τη νίκη στα τελευταία πέντε εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος (0-3-2), με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με n/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΑΡΤΖΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*G/g στα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

ΦΑΡΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Κραϊόβα, για την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου και πήρε δίκαια προβάδισμα δύο τερμάτων στο 34ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι στο β’ μέρος και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ενώ ένα τέταρτο αργότερα έφτασαν πολύ κοντά στην ισοφάριση. Λίγα πράγματα στη συνέχεια, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Φαρούλ στο πρωτάθλημα, αμφότερες συνοδευόμενες από over2.5+g/g. Βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας και με νίκη σήμερα έχει την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά της στους 4 βαθμούς από τη 2η Κλουζ. Μετράει μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.