*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντέρμπι-Μπλάκμπερν 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Ντακ στο 83’ και το γκολ που έδωσε το τρίποντο στους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Βέιμαν στο 90+2’.

Ακόμα μία αναποτελεσματική εμφάνιση για τη Μπλάκμπερν και μία ακόμη ήττα προστέθηκε στα αποτελέσματά της. Φάνηκε να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης και στα δύο ημίχρονα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες μεσοεπιθετικά και απειλώντας με πολλές από αυτές την αντίπαλη εστία, χωρίς όμως να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Όσο αφορά την αμυντική της λειτουργία, δέχθηκαν πίεση από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, καταφέρνοντας να σκοράρουν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αντίδραση ψάχνει να βγάλει η Μπλάκμπερν μετά τα πολύ άσχημα αποτελέσματα της τελευταίας περιόδου. Οι πολλές απουσίες που έχει φαίνεται να της έχουν στοιχίσει υπερβολικά, καθώς επιθετικά βρίσκει δίχτυα με το σταγονόμετρο και αυτός είναι ο βασικός παράγοντας των προβλημάτων της. Μόλις μία νίκη και τρεις ισοπαλίες είναι ο απολογισμός της στα τελευταία εννέα παιχνίδια, έχοντας πετύχει μόλις 1 γκολ, ενώ έχει δεχθεί 7. Οι απουσίες της είναι αρκετές και σημαντικές, με κύρια να είναι αυτή του Μπρέρετον Ντίαζ, ο οποίος είναι και ο πρώτος σκόρερ της τη φετινή σεζόν.

Μπλάκμπερν Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπόρνμουθ, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σολάνκε στο 45+5’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Λόι στο 90’.

Το πάλεψε η Ντέρμπι, όμως κατάφερε να κρατήσει το μηδέν μόλις για τα πρώτα σαρανταπέντε λεπτά του αγώνα κόντρα στη Μπόρνμουθ. Μεγαλύτερη πίεση δέχθηκε αμυντικά στο πρώτο μέρος και δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα, μένοντας στο μηδέν επιθετικά. Στην επανάληψη προσπάθησε να βγει περισσότερο στο τρίτο μισό του γηπέδου, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους που βρήκαν, παραβιάζοντας την εστία της.

Την ευκαιρία να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα θέλει να εκμεταλλευτεί η Ντέρμπι. Το παλεύει μακριά από το γήπεδό της, όμως δεν καταφέρνει να ολοκληρώσει εύστοχα τις προσπάθειές της μπροστά από την αντίπαλη εστία. Τα περιθώρια στενεύουν και οι αγωνιστικές σιγά σιγά ολοκληρώνονται, γι’ αυτό θα πρέπει να αποσπάσει όσο περισσότερους βαθμούς μπορεί και μακριά από το γήπεδό της. Η μοναδική της απουσία είναι ο επιθετικός Γιόζβιακ, ο οποίος ταλαιπωρείται εδώ και αρκετό καιρό με τραυματισμό, πράγμα που σημαίνει πως ο Γουέιν Ρούνεϊ θα έχει όλους τους υπόλοιπους παίκτες στη διάθεσή του.