* Over 2.5 τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα τέσσερα εξ αυτών συνδυάστηκαν με Goal/Goal

* Δεν έχει υπάρξει ισοπαλία στα 11 τελευταία μεταξύ τους

* Στο πρωτάθλημα (23/12): Μπεσίκτας – Γκιόζτεπε 2-1

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αναποτελεσματική στις πολλές ευκαιρίες που έφτιαξε σε ένα ακόμη παιχνίδι η Μπεσίκτας, πέταξε δύο ακόμη βαθμούς στο εντός έδρας 0-0 με την Αντάλιασπορ την Κυριακή.

Η Μπεσίκτας πήρε τα ηνία του αγώνα από το πρώτο ημίχρονο, έπαιξε την Αντάλιασπορ στο μισό γήπεδο, βρέθηκε πολλάκις μέσα στην αντίπαλη περιοχή, απείλησε και σε ροή αγώνα και από στημένες φάσεις, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Μποφέν. Η Αντάλιασπορ είχε διαθέσιμους χώρους να χτυπήσει στην κόντρα, δεν κατάφερε όμως να βγάλει κλασική ευκαιρία, είχε ελάχιστες τελικές στον αγώνα. Πιεστική και στο δεύτερο μέρος η Μπεσίκτας, έφτασε τα τρία δοκάρια στον αγώνα!

Είχε προηγηθεί το επίσης άδικο για την ίδια 1-1 στην έδρα της Μαλάτιασπορ, ενώ έχασε δυνατές ευκαιρίες και στο διπλό (0-1) επί της Καραγκιουμρουκ, πριν πιεστεί στο φινάλε. Παραμένει αήττητη ωστόσο στα 7 τελευταία παιχνίδια της (3-4-0), με βελτιωμένη αμυντική συμπεριφορά από τότε που ανέλαβε ο Καραβελί. Μία ήττα έχει δεχθεί στα 11 τελευταία (5-5-1) και αυτή με άδικο τρόπο στο δύσκολο Ικόνιο.

Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε την Αλτάι εντός έδρας με 1-0 και σκόρερ τον Χάτσινσον.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Αντάλιασπορ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο Πιάνιτς.

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την Κυριακή επιβεβαιώθηκε ο άγραφος νόμος των τοπικών ντέρμπι, στα οποία δεν παίζει μεγάλο ρόλο η φόρμα και η ποιότητα των ομάδων. Καλύτερη πριν και μέσα στο ντέρμπι της Σμύρνης η Γκιόζτεπε, ηττήθηκε όμως από την Αλτάι (0-2) και σταμάτησε το νικηφόρο σερί που έτρεχε.

Η Γκιόζτεπε μπήκε δυνατά στο ματς με την ορμή της κερκίδας, έβγαλε τρεις μεγάλες φάσεις νωρίς, πίεσε ψηλά, έκλεψε μπάλες, αλλά η Αλτάι ισορρόπησε το παιχνίδι στη συνέχεια και προηγήθηκε πριν το ημίχρονο με τη μοναδική της τελική στα πρώτα 45 λεπτά, από την άσπρη βούλα. Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους μετά από κλέψιμο στο build up της Γκιόζτεπε και στη συνέχεια αμύνθηκαν σε χαμηλά μέτρα, αντέχοντας στην πίεση.

Είχαν προηγηθεί 5 σερί νίκες, τέσσερις συνδυασμένες με Over στο πρωτάθλημα, όλες με μία δόση ρέντας. 1-2 στην Μπασακσεχίρ, 2-1 τη Σίβασπορ εντός, 1-2 στη Μαλάτιασπορ και 4-0 την Αντάλιασπορ εκτός. Στην αυλαία του 2021 απέκλεισε την Σαμσουνσπόρ (1-0) στη φάση των “32” του Κυπέλλου.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-2) από την Αλτάι. Ο Καντάχ έκανε το 0-1 στο 42ο λεπτό με πέναλτι, ο Τασιάνο διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 49’.