ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ - ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ Προγνωστικά

6η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτος έδρας ήττα (2-0) από τη Φενέρμπαχτσε. Ο Ζοάο Πέδρο άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό και ο Κινγκ διαμόρφωσε το τελικό σκορ από το 50’.

Συνεχίστηκε η πορεία “καρδιογράφημα” για την Καϊσέρισπορ που εναλλάσσει τις εντός έδρας νίκες με εκτός έδρας ήττες. Την προηγούμενη Παρασκευή δεν είχε μεγάλη τύχη απέναντι σε μία πεισμωμένη Φενέρμπαχτσε και δικαίως επέστρεψε με άδεια χέρια στη βάση της.

Ήταν ορεξάτοι από το ξεκίνημα οι γηπεδούχοι και η άμυνα του Ατάν δεν κατάφερε να περιορίσει την επιθετική τους ποιότητα, δέχθηκε δύο γκολ από τα αντίπαλα φορ και γλίτωσε από μεγαλύτερο σκορ.

Εντός έδρας έχει άλλη ταυτότητα, βγάζει μεγαλύτερη επιθετικότητα με τη βοήθεια των φιλάθλων της, ήταν πειστική στο 3-0 με την Γκιρεσούνσπορ που προηγήθηκε.

Με απουσίες η προετοιμασίας της ενόψει Αντάλιασπορ, εκτός αποστολής οι Καριμι (χαφ), Μπασάν (εξτρέμ) και Πεκτεμέκ (φορ). Μακροχρόνια απών ο χαφ Αταμά, τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Μπερτολάτσι (χαφ).

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal και τα πέντε φετινά παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 8/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-2) από την Κασίμπασα. Με πέναλτι του Χαντέρτζιοναϊ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου προηγήθηκε η Κασίμπασα και με αυτογκόλ διπλασίασε τα τέρματά της. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Φρέντι της Αντάλιασπορ.

Δεύτερη σερί κακή εμφάνιση από την Αντάλιασπορ, με μεγάλο πρόβλημα όμως σε διαφορετικό κομμάτι σε σχέση με την συντριβή στο Χατάι από την Γκαζιαντέπ (5-2).

Μπήκε με όρεξη στο κυριακάτικο παιχνίδι με την Κασίμπασα, αλλά ο αρχικός ενθουσιασμός γρήγορα καταλάγιασε δίχως να έχει δημιουργήσει μεγάλες απειλές. Με την πάροδο των λεπτών άρχισε να χάνει τη μάχη του κέντρου και στο φινάλε του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να επισκέπτονται την περιοχή της, κερδίζοντας το πέναλτι προβαδίσματος. Ξεκάθαρα υπέρ των φιλοξενούμενων το μομέντουμ στο ξεκίνημα της επανάληψης, έχασαν μεγάλες ευκαιρίες πριν το αυτογκόλ για το 0-2. Δεν είχε κατάλληλη αντίδραση η ομάδα του Σαχίν, δεν απείλησε ιδιαίτερα ούτε στα φορτώματα των τελευταίων λεπτών, αντιθέτως απειλήθηκε στην κόντρα με τρίτο γκολ.

Τιμωρημένος ο χαφ Φρέντι, παραμένουν εκτός οι τραυματίες Τοπράκ (στόπερ), Ενταό (εξτρέμ) και Μεχμέντι (φορ). Διαθέσιμες οι τελευταίες μεταγραφές, πιθανώς θα πάρουν χρόνο συμμετοχής ο στόπερ Λουγιντάμα (Γαλατασαράι) και ο μεσοεπιθετικός Νακατζίμα (Πόρτο).