* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στο 1ο γύρο (17/09): Ζιλ Βισέντε – Εστορίλ 5-3

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΕΣΤΟΡΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Μποαβίστα. Ο Σασό (15’) άνοιξε το σκορ για την Μποαβίστα, ο Μπόζενικ (29’) έκανε το 2-0 και ο Μαρκές (54’) μείωσε για την Εστορίλ.

Συνεχίζονται τα σκαμπανεβάσματα για τους “καναρίνιος”, χάθηκε η ευκαιρία να κάνουν back to back νίκες το προηγούμενο Σάββατο απέναντι σε ντεφορμέ αντίπαλο και διατηρήθηκαν μέσα στο “καζάνι” των ανταγωνιστών επιβίωσης.

Ισορροπημένο σε κατοχή το πρώτο ημίχρονο στο “Ντο Μπέσα”, η Μποαβίστα εκμεταλλεύτηκε κόρνερ για να προηγηθεί με τον στόπερ της, στην πρώτη ευκαιρία της στο ματς. Απείλησε με τον στράικέρ της, πριν ντουμπλάρει το προβάδισμα σε μετάβαση, ενώ η Εστορίλ δυσκολευόταν δημιουργικά ως την ανάπαυλα.

Μονότερμα το δεύτερο ημίχρονο, η Εστορίλ κυριάρχησε εδαφικά (66% κατοχή), είχε τεράστια χαμένη ευκαιρία πριν μειώσει, αλλά μετά το 2-1 η Μποαβίστα αμύνθηκε αποτελεσματικά σε χαμηλά μέτρα.

“Πρέπει να προβλέψουμε, να είμαστε πολύ πιο προνοητικοί και πολύ πιο ικανοί να επιτεθούμε και να μην περιμένουμε. Αυτή ήταν η πρόκληση μας και επίσης η δουλειά και η στάση μας στις στατικές φάσεις.” δήλωσε ο κόουτς Σεάμπρα.

Επιστρέφει από τιμωρία ο Ζοάο Μάρκες (μέσος), αντιθέτως συμπλήρωσε κάρτες ο σημαντικός Φερνάντες (μέσος). Ερωτηματικό ο Χολσγκρόουβ (μέσος) που έλειψε στα προηγούμενα, παραμένουν εκτός οι στόπερ Άλβαρο, Καμπάκο.

ΕΣΤΟΡΙΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΖΙΛ ΒΙΣΕΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Βιζέλα. Ο Εσέντε πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 12ο λεπτό και στο 63’ αποβλήθηκε ο συμπαίκτης του Πετρόφ.

Με τον πλέον απρόσμενο τρόπο διεκόπη το αήττητο σερί (4-4-0) του Μπαρσέλος. Οι “κόκορες” γνώρισαν 3η διαδοχική ήττα και 1η εντός έδρας μετά τον Αύγουστο από τη μέχρι πρότινος ουραγό της Liga Portugal, η οποία δεν είχε κερδίσει μετά την αλλαγή προπονητή τον περασμένο Δεκέμβρη!

Ισορροπημένο σε κατοχή (49-51%) το πρώτο ημίχρονο, με ελάχιστες απειλητικές καταστάσεις. Η Βιζέλα ευτύχησε να σκοράρει στη μοναδική της ευκαιρία, με σουτ εκτός περιοχής, στο οποίο αντέδρασε άσχημα ο γηπεδούχος κίπερ. Αντέδρασε γρήγορα η Ζιλ Βισέντε, απείλησε πριν την ανάπαυλα και μετά από αυτήν κυριάρχησε εδαφικά, συνεπικουρούμενη κι από την αντίπαλη αποβολή. Εγκαταστάθηκε στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, αλλά λύση να διασπάσει το αντίπαλο μπλοκ δεν βρήκε.

“Το τελευταίο, ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να είχαμε κερδίσει. Πρέπει να μάθουμε, να βελτιωθούμε από τα λάθη μας και να μπούμε σε αυτόν τον αγώνα πιο δυνατοί. Πρέπει να είμαστε πάντα οργανωμένοι και προσεκτικοί.” δήλωσε ο κόουτς Καμπέλος.

Στα αγωνιστικά νέα, ο Νέτο (μέσος) συμπλήρωσε κάρτες και προστέθηκε στο απουσιολόγιο των σταθερών τραυματιών Ζε Κάρλος (δεξί μπακ), Κίκο (αρ. μπακ) και Ντεπού (φορ).