*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιντζερς-Λίβινγκστον 4-0.

ΛΙΒΙΝΓΚΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νταντί με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο ΜακΚόουαν στο 57’.

Τέταρτη σερί ήττα για τη Λίβινγκστον, που πάλεψε παρ’ όλα αυτά. Είχε ευκαιρίες, απείλησε όμως με ελάχιστες, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν ως το τελευταίο σφύριγμα. Αμυντικά μπορεί να μην απειλήθηκε ιδιαίτερα, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο να σκοράρουν λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει το τελευταίο διάστημα, όμως η εικόνα της δεν είναι σε καμία περίπτωση πειστική, με αποτέλεσμα να μετράει τέσσερις διαδοχικές ήττες. Πολλά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει στα μετόπισθεν, σπάνια δεν δέχεται γκολ, ειδικά να βρεθεί υπό έντονη πίεση. Μεσοεπιθετικά φαίνεται να περνάει μια περίοδο δυστοκίας, αφού απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της. Εντός έδρας έχει δείξει πιο θετικά στοιχεία, μετρώντας τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες σε οκτώ παιχνίδια, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

Λίβινγκστον Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σπάρτα Πράγας με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Νταντίλο στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κάντγουελ στο 20’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χαρασλίν στο 77’.

Καλή εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Ρέιντζερς. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να μειώσουν.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει και σήμερα έχει την ευκαιρία να πάρει ένα ακόμα τρίποντο, αφού βρίσκει μπροστά της την κακή αμυντικά Λίβινγκστον. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα προβλήματα που βγάζει αμυντικά η αντίπαλός της, προκειμένου να «καθαρίσει» από νωρίς το ματς. Έχει ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από τη νίκη της μεσοβδόμαδα απέναντι στη Σπάρτα Πράγας (2-1) και θέλει να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Σέλτικ, ώστε να μειώσει την απόστασή της από την κορυφή.