*Νοκ-άουτ αγώνας για τη φάση των «8» του Κυπέλλου Γαλλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθούν παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στη φυσική έδρα της Σοσό, καθώς αυτή της Μπελφόρ δεν πληροί τις προϋποθέσεις.

*Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη στην ιστορία τους.

Μπελφόρ – Ρεν στην Betshop | +21

ΜΠΕΛΦΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Δ’)

Έχει πάρει ήδη δύο μεγάλες προκρίσεις στο Κύπελλο η Μπελφόρ, ομάδα τέταρτης κατηγορίας, σήμερα παλεύει να κάνει ακόμη μία υπέρβαση. Στους προηγούμενους γύρους της διοργάνωσης απέκλεισε τις Γκαζελέκ Αζαξιό (1-0), Ζενές Εβολούσιον (0-2) και Μοντκό (3-0), στους «32» πέταξε εκτός τη Νανσί (2-10, ενώ στους «16» έκανε τη μεγάλη έκπληξη και ξεπέρασε στα πέναλτι το εμπόδιο της Μονπελιέ (0-0 κανονικός αγώνας, 5-4 στα πέναλτι).

Στον 1ο όμιλο της National 2 τώρα, η Μπελφόρ μετά το πέρασμα 18 αγωνιστικών βρίσκεται στην 9η θέση με 18 πόντους (5-3-10), στο +2 από τις επικίνδυνες θέσεις. Αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις πρόσφατες αγωνιστικές (0-1-3), στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι ηττήθηκε με 2-0 από τη Σεντάν εντός έδρας. Δυσκολεύεται εσχάτως στο σκοράρισμα, έμεινε άσφαιρη στα τρία τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Τιμωρημένος ο Αρίσι (Αμυντικός, 15, 0), τραυματίας ο Μανσιναλί (Επιθετικός, 14, 2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-0 από τη Σεντάν. Δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, έχασε δίκαια, με την αντίπαλο να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες στο 88’.

Μπελφόρ Στατιστικά

*N/G τα 5/6 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στην Betshop).

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*Έμεινε άσφαιρη στα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΡΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Μακριά από τον καλό της εαυτό έμεινε το Σάββατο η Ρεν, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Μπρεστ στη Βρετάνη. Έγινε ανοικτό ματς στο πρώτο ημίχρονο, ήταν συνολικά ανώτερη από την αντίπαλο, έχασε περισσότερες ευκαιρίες. Δεν αξιοποίησε καμία εξ αυτών και έμεινε μοιραία στο μηδέν επιθετικά, ενώ δεν αισθάνθηκε καμία απειλή από την αντίπαλο στο δεύτερο 45λεπτο και κράτησε εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη η Ρεν μετά την ήττα από τη Λιλ (1-0), παρέμεινε στην 3η θέση με 41 πόντους, στο -8 από την 2η Μαρσέιγ και στο +1 από την 4Η Λιλ. Στους προηγούμενους γύρους του Κυπέλλου ξεπέρασε τα εμπόδια των Αμιάν (0-0 κανονικός αγώνας, 5-4 στα πέναλτι), Κονσολάτ Μαρσέιγ (0-2) και Ανζέ (3-3 κανονικός αγώνας, 4-5 στην παράταση). Περσινή κάτοχος του τροπαίου (νίκησε στα πέναλτι την Παρί), έχει τον ίδιο στόχος φέτος, είναι το ακλόνητο φαβορί για την πρόκριση στα ημιτελικά. Συνεχίζει τραυματίας ο Γκρενιέ (Μέσος, 11, 1), νέα απώλεια ο Μορέλ (Αμυντικός, 21, 1), μακροχρόνια τα υπόλοιπα προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Μπρεστ. Καλό παιχνίδι με εκατέρωθεν ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος, ανώτερη στο δεύτερο μέρος, μπορούσε να κερδίσει.