*41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκρίμσμπι – Μπάροου 2-1

*Η Γκρίμσμπι έχει οκτώ νίκες σε 13 αγώνες απέναντι στην Μπάροου.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Νιούπορτ, με ένα τέρμα του Στόκτον στο 20ο λεπτό.

Η Μπάροου κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Νιούπορτ, τρίτη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη. Όλα αυτά μετά από μία μικρή περίοδο αγωνιστικής κρίσης, με τρεις συνεχόμενες ήττες.

Αλλά και ειδικά στο γήπεδό της, όχι απλά έχει τρεις νίκες στους τέσσερις πιο πρόσφατους αγώνες που παραμένει αήττητη εντός, δεν έχει δεχθεί καν γκολ!

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας έχοντας ξεφύγει λίγο, στο +5 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου. Αλλά έχει μείνει λίγο πίσω, στο -6 για την ακρίβεια, από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Αλλά φυσικά έχει παιχνίδια λιγότερα από αρκετές ομάδες πλέον.

Πάντως ο τεχνικός της, Πίτερ Γουάιλντ, επιμένει πώς στόχος τους είναι να μαζεύουν ενάμισι βαθμό ανά αγώνα, όντας ικανοποιημένος, απ’ όσα έχει πετύχει η ομάδα του ως τώρα, αποφεύγοντας να κάνει λόγο για play off και άνοδο, προφανώς για να μην αγχώσει τους παίκτες του.

Μπάροου Στατιστικά

*Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*4/5 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έχασε 1-3 εντός έδρας από την Ρέξαμ, πληρώνοντας το κακό της πρώτο ημίχρονο, όταν δέχθηκε και τα τρία γκολ από τους Κάνον (5’, 36’), Μάλιν (41’). Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Γκνάχουα στο 81ο λεπτό.

Η Γκρίμσμπι αποδείχθηκε κατώτερη των προσδοκιών και έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Ρέξαμ, πρώτη της ήττα έπειτα από έξι αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις ισοπαλίες!

Άλλωστε εδώ και καιρό έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, ενώ από τις οκτώ νίκες της στο πρωτάθλημα, οι εφτά έχουν επιτευχθεί στην έδρα της και μόλις μία μακριά από αυτό!

Βαθμολογικά είναι πάντα πολύ χαμηλά, στην 21η θέση, αλλά παραμένει σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +6 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας και παιχνίδια λιγότερα από τις δύο ομάδες που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού.