Προκριματικά – πλέι οφ

*Πρώτος αγώνας της σειράς, ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Φερεντσβάρος. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

Μόλντε – Φερεντσβάρος στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΜΟΛΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 95)

Η Μόλντε δείχνει να έχει ρίξει “λευκή πετσέτα” στο πρωτάθλημα και επικεντρώνεται στην προσπάθειά της να μπει στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ήττα που γνώρισε από τη Βολερένγκα (2-1) στο Όσλο για την προηγούμενη αγωνιστική την αφήνει στο -16 από την κορυφή. Πλέον, είναι επισφαλής και η θέση της στην τριάδα των ευρωπαϊκών εισιτηρίων. Στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ αντιμετώπισε στη Λάρνακα την Καραμπάκ και φτάνοντας στα πέναλτι πανηγύρισε μια σπουδαία πρόκριση. Στην κανονική διάρκεια του αγώνα περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, όμως άντεξε στην πίεση που άσκησαν οι Αζέροι. Δεν έχει νίκη για τρεις αγώνες σε πρωτάθλημα και προκριματικά. Δεν επηρεάζει η απουσία του μπακ Χάραλντσαϊντ, επέστρεψαν οι Μπιέρνμπακ, Γκρέγκερσεν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 από τη Βολερένγκα εκτός έδρας στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερη ώρα την κατοχή μπάλας και σκόραραν στο 21’ για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 47’ αποβλήθηκε ο Κιτολάνο, όμως ο Χιάρταρσον έχασε το πέναλτι για τη Βολερένγκα. Ο Ντένουμ στο 83’ έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο Γουίνγκο το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΟΛΝΤΕ Στατιστικά

*3/5 ματς τελευταία με G/G (δες το στη bwin)

*4/6 παιχνίδια έληξαν με over 2.5 γκολ

*Σκοράρει σε 11/12 εκτός έδρας φέτος

Παίξε νόμιμα στη Bwin 21+ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουγγαρία, 135)

Η Φερεντσβάρος είναι σε εξαιρετική κατάσταση με την έναρξη της αγωνιστικής περιόδου και σίγουρα θα παίξει σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Μετρά έξι συνεχόμενες νίκες σε συνολικά επτά επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει. Η μοναδική απώλεια βαθμών ήταν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όταν αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 κόντρα στην ΜΤΚ Βουδαπέστης. Η τελευταία εύκολη επικράτηση με αντίπαλο τη Ράτσκεβε (1-6) εκτός έδρας για το Κύπελλο, ήταν απλά μια καλή προπόνηση πριν το παιχνίδι με τη Μόλντε. Η Φερεντσβάρος έχει ήδη κάνει δύο εκπλήξεις στα προκριματικά και έχει αφήσει εκτός τη Σέλτικ με νίκη στη Γλασκώβη με σκορ 1-2 καθώς και τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ με το ίδιο σκορ στην έδρα της. Κοινό χαρακτηριστικό τον αναμετρήσεών της έως τώρα, ότι έχουν γκολ εκατέρωθεν. Μοναδικός απών ο μέσος Σκβάρκα

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-6 της Ράτσκεβε εκτός έδρας, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Είχε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στο πρώτο μέρος. Πιο άνετη στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι σκόραραν ένα γκολ, όμως η Φερεντσβάρος απάντησε με άλλα τέσσερα.