*35η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Εξετερ – Μάνσφιλντ 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Μπράντφορντ, «χτυπώντας» σε δύο κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο με τον Οατς, στο 44’, ενώ το δεύτερο τέρμα ήρθε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 48’ από τον Λόνγκσταφ.

Η Μάνσφιλντ επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο ισοπαλίες, κερδίζοντας με 0-2 στο γήπεδο της Μπράντφορντ. Και διεύρυνε το αήττητο σερί της στους 13 αγώνες, με 10 νίκες σε αυτό το διάστημα. Και ειδικά στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και 11 παιχνίδια, με εννιά σερί νίκες στα πιο πρόσφατα!

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας, στην 7η και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά βρίσκεται σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, ενώ είναι σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο +1 για την ακρίβεια, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς για άνοδο. Αλλά είναι η ομάδα, μαζί με την σημερινή της αντίπαλο, που έχουν τα λιγότερα παιχνίδια στην κατηγορία.

Απουσιάζει ο μακροχρόνια τραυματίας Γκόρντον (ΜΕ) και τιμωρημένοι είναι οι αμυντικοί Χόσκινς, Ο’ Τουλ που εκτίουν τη δεύτερη αγωνιστική της ποινής τους.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Εχει 5/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 14/21 G/G εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Εξετερ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Μπρίστολ Ρόβερς, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει γρήγορα, με τον Μπράουν στο 24’, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Χουλ στο 10’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο είχε και δοκάρι.

Η Εξετερ απέφυγε την ήττα από την Μπρίστολ Ρόβερς, αν και βρέθηκε να χάνει, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας απέναντι της. Δεν κατάφερε λοιπόν να πετύχει πέμπτη σερί νίκη, αλλά συμπλήρωσε εννιά σερί αγώνες χωρίς ήττα, με έξι νίκες σε αυτό το διάστημα. Και μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια, με τρεις νίκες.

Οι αναβολές αγώνων της την έφεραν πάλι στην τέταρτη θέση, τελευταία που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο και οδηγεί στα πλέι οφς. Αλλά είναι σε απόσταση βολής, στο –2 από την ομάδα που είναι από πάνω της, αλλά είναι και σε απόσταση βολής από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς, στο +2 συγκεκριμένα. Αλλά είναι η ομάδα, μαζί με την σημερινή της αντίπαλο, που έχουν τα λιγότερα παιχνίδια στην κατηγορία.

Τελικά ίσως επιστρέψει νωρίτερα του αναμενομένου, ίσως και σήμερα, ο δανεικός επιθετικός Ζανζάλα, αλλά αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Ντιαμπάτε και του Μπράουν που έχουν κάποιες ενοχλήσεις μετά τον τελευταίο αγώνα.