*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*No Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Σίλκεμποργκ – Λίνγκμπι 5-0

ΛΙΝΓΚΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με τη Μπρόντμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (6′, 43′) και παρότι ισοφάρισε με τον Βίντερ (67′) και Γένσεν (84′), δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 89ο λεπτό. Παρόλα αυτά ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Γκούντγιονσεν. Έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 31′.

Αγνοεί τη νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της η Λίνγκμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρέιρ Αλεξάντερσον υποδέχθηκε τη Μπρόντμπι, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Είχε αρκετά καλή παρουσία, δεδομένου ότι έπαιζε και με παίκτη περισσότερο από το μισάωρο, βρέθηκε δυο φορές πίσω (0-2, 2-3), αλλά είχε απάντηση και έσωσε έστω το βαθμό στο φινάλε.

Δεύτερη ισοπαλία της σε αυτό το αρνητικό σερί, οπότε και παραμένει στο δεύτερο μισό της κατάταξης, ούσα παράλληλα στο -8 από την πρώτη εξάδα. Πήρε αποτέλεσμα στα 6/7 πιο πρόσφατα εντός της (2-4-1).

Λίνγκμπι Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 από τη Μίντιλαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό και στο 32′ έμεινε και με δέκα παίκτες. Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Θόρνταρσον, αλλά στην πορεία δέχθηκε ακόμη τρία τέρματα (51′, 65′, 73′).

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Σίλκεμποργκ έρχεται από σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη (0-2-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κεντ Νίλσεν υποδέχθηκε τη Μίντιλαντ, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 1-4. Σημαντικό ρόλο έπαιξε και το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε, καθώς δεν άντεξε στην πίεση, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1.

Μετά και από αυτή τη νέα της απώλεια, υποχώρησε ακόμη περισσότερο στην κατάταξη, ούσα τέταρτη και στο -6 από την κορυφή. Πήρε το διπλό στις 3/5 πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας ηττηθεί στις υπόλοιπες δυο. Χωρίς τον πρώτο σκόρερ της Αλεξάντερ Λιντ, που θα εκτίσει τιμωρία.