*3η αγωνιστική

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Μόλις μία νίκη έχει η Λίλεστρομ στα επτά τελευταία εντός με αντίπαλο την Μπόντο Γκλιμτ (1-3-3).

ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Kέρδισε εύκολα με 0-7 την Μπιουρκενλάνγκεν εκτός έδρας για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου. Πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο μέρος (19′, 32′, 42′) και άλλα τέσσερα στην επανάληψη (55′, 59′, 65′, 69′).

Ξεκίνησε την σεζόν με ένα άσχημο αποτέλεσμα, ωστόσο κατάφερε να αντιστρέψει προς το καλύτερο την ψυχολογία της. Κέρδισε με άνεση την ερασιτεχνική Μπιουρκενλάνγκεν στο κύπελλο, ενώ λίγο νωρίτερα είχε προηγηθεί η μεγάλη νίκη της κόντρα στην Χαούγκεσουντ με 0-2, για το πρωτάθλημα. Πολύ καλή εμφάνιση, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή του αγώνα, βρήκε τα γκολ νωρίς και στην συνέχεια έκανε άψογη διαχείριση. Πανηγύρισε έτσι τους πρώτους τρεις πόντους της στην σεζόν.

Εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν ο μέσος Ράνγκερ, λόγω ρήξης χιαστών. Τραυματίες είναι και ο νεοαποκτηθείς μπακ Λάρσον, αλλά και ο μέσος Κνούτσον.

Λίλεστρομ Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΜΠΟΝΤΟ ΓΚΛΙΜΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 0-6 της Μπρούνεσουντ εκτός έδρας για το κύπελλο. Πέτυχε πέντε γκολ στο πρώτο μέρος (6′, 12′, 23′, 27′, 29′), ενώ έριξε ρυθμούς στην επανάληψη, σκοράροντας μόλις μια φορά (69′).

Χωρίς καμία απολύτως διάθεση να χαριστεί στην άσημη Μπρούνεσουντ, πήρε με άνεση την πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Γιούνκερεν (Γ’). Στο πρωτάθλημα, η υπεράσπιση του τίτλου έχει ξεκινήσει κατά τρόπο ιδανικό, αφού έχει πανηγυρίσει δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Στο τελευταίο χρονικά, επικράτησε με 1-0 της Βίκινγκ εντός έδρας με δυσκολία, πετυχαίνοντας γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (83′). Τα βρήκε γενικά σκούρα και δυσκολεύτηκε στην δημιουργία ευκαιριών, ωστόσο βρήκε γκολ με το πείσμα και την επιμονή της.

Δεν έχει δεχτεί γκολ στο πρωτάθλημα, δείγμα πως ο τεχνικός Κνούτσεν δούλεψε και εστίασε στην άμυνα κατά την περίοδο της προετοιμασίας. Τραυματίες οι Φάγε Λουντ, Έσπεγιορντ, Σκέιντε, Μπάσι, Μπρούνσταντ και Βέτι.