*2η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Πάφο, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: ΑΠΟΕΛ – Πάφος 1-0, Πάφος – ΑΠΟΕΛ 0-1

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ανόρθωση, για το πρωτάθλημα.

Αήττητος εδώ και οκτώ παιχνίδια ο ΑΠΟΕΛ, μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στην πρεμιέρα των πλέι οφ, η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο φιλοξενήθηκε από την Ανόρθωση, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Δεν έπιασε το μέγιστο της απόδοσης και πέρασε κάποιες δύσκολα μέχρι την ανάπαυλα, γλιτώνοντας παράλληλα και τα χειρότερα στο φινάλε του ημιχρόνου, με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Μπέλετς. Προσπάθησε να αντιδράσει με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και είχε δυο καλές στιγμές στα τελευταία λεπτά (79′, 90′), χωρίς αποτέλεσμα όμως.

Πρώτη απώλεια μετά τις δυο νίκες που είχαν προηγηθεί κόντρα σε Άρη Λεμεσού (1-0 εντός) και Δόξα Κατωκοπιάς (0-1 εκτός), οπότε και είναι παραμένει μόνος πρώτος και στο +4 από τον δεύτερο Άρη. Αήττητος στα 13 εντός τους, έχοντας επικρατήσει στα έντεκα από αυτά. Ετοιμάζονται αλλαγές από τον Πορτογάλο τεχνικό.

ΑΠΟΕΛ Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-5 επί της Νέας Σαλαμίνας, για το κύπελλο. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Κοντρέρας (23′), Γκόλνταρ (45’+6), Ζάιρο (48′, 86′) και Βαλακάρι (πεν. 67′).

“Άστραψε και βρόντηξε” η Πάφος και πήρε μια εντυπωσιακή πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο φιλοξενήθηκε από τη Νέα Σαλαμίνα για τα προημιτελικά, την οποία και συνέτριψε με 0-5.

Πραγματοποίησε μια από τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις της, αν όχι την καλύτερη και χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της, πήρε σαφές προβάδισμα δυο τερμάτων μέχρι την ανάπαυλα. Κινήθηκε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, σκόραρε ακόμη τρεις φορές και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της αυτή.

Έβγαλε έτσι αντίδραση στην ήττα με 0-1 από την ΑΕΚ Λάρνακας, στην πρεμιέρα των πλέι οφ, οπότε και είναι στην πέμπτη θέση για την ώρα, στο -5 από την τριάδα και τις ευρωπαϊκές θέσεις. Έμεινε αλώβητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-0). Κόντρα στην Ανόρθωση (10/03) θα εκτίσει ο Ματίας Μεγιούσο.