*3η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Σε προηγούμενους γύρους: Ζανκτ Γκάλεν – Γιουνγκ Μπόις 2-1, Γιουνγκ Μπόις – Ζανκτ Γκάλεν 3-0, Ζανκτ Γκάλεν – Γιουνγκ Μπόις 2-2

*Over 2,5 στα 12/14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Λουγκάνο. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ντουμπιά στο 12′.

Θύμα της εξαιρετικής Λουγκάνο έπεσε η Γιουνγκ Μπόις στη Βέρνη. Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ και θα μπορούσε να δεχτεί τουλάχιστον άλλο ένα γκολ. Ανέβασε κατακόρυφα ρυθμούς απ’ τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου κι έπειτα δημιουργώντας τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, αναγκάζοντας τον αντίπαλο πορτιέρο σε έξι αποκρούσεις.

Παρά την ήττα που έβαλε τέλος σε αήττητο σερί έξι αγωνιστικών (4-2-0), οι “κιτρινόμαυροι” συνεχίζουν να κρατούν την τύχη στα χέρια τους όσον αφορά την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Η Γιουνγκ Μπόις παραμένει αήττητη στις 34 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Ζανκτ Γκάλεν έχοντας απολογισμό 27-7-0. Στη διάθεση του υπηρεσιακού προπονητή Μάνιν βρίσκεται και πάλι ο Γκανβουλά που εξέτισε την ποινή τιμωρίας του.

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΖΑΝΚΤ ΓΚΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Σερβέτ. Ο Κονιά έκανε το 1-0 στο 25′ για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βαλτσί στο 31′.

Τέλος στο νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών της Ζανκτ Γκάλεν έβαλε η Σερβέτ. Το συγκρότημα του Τσάιντλερ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο κι ευτύχησε να απαντήσει σχεδόν άμεσα σε μία, κατά τα άλλα, ισορροπημένη αναμέτρηση. Στο δεύτερο ημίχρονο έδειξε να βολεύεται με τον βαθμό, ολοκλήρωσε με 0.89 xGoals έναντι 2.02 των φιλοξενούμενων.

Η Ζανκτ Γκάλεν διατηρείται αήττητη σε οχτώ αγωνιστικές (3-5-0), μακριά από το σπίτι της επικράτησε με το ίδιο σκορ (1-0) των Ζυρίχη και Λουγκάνο. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 20 Μαρτίου 2005 για να βρούμε την τελευταία φορά που άλωσε την έδρα της Γιουνγκ Μπόις (3-2).