*7η αγωνιστική

*Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Λέφσκι Σόφιας με αντίπαλο τη Λοκομοτίβ Πλόβντιβ.

Λέφσκι Σόφιας – Λοκ. Πλόβντιβ στον Stoiximan

ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Λέφσκι Σόφιας, μετά την εντός έδρας ήττα με 3-1 που γνώρισε από την Μπερόε στις 10 του μηνός. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη βδομάδα δεν δυσκολεύτηκε να περάσει σαν …σίφουνας από την έδρα της ουραγού Βιτόσα, επικρατώντας με το εμφατικό 4-0. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22′ με το γκολ του Παουλίνιο, προτού ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασιάσει τα τέρματά τους στο δεύτερο ημίχρονο και το 50′.

Οχτώ λεπτά πριν το τέλος των 90′ ο Φιλίπε Νασιμέντο ανέβασε το δείκτη του σκορ, ενώ στο 89′ ο Ρομπέρτα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα. Την περίπτωση του 27χρονου Ισραηλινού αριστερού μπακ της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Τάλεμπ Τάβατα, φέρεται να εξετάζει σοβαρά η Λέφσκι Σόφιας, ο διευθυντής μάρκετινγκ της οποίας έπεσε θύμα άγριου ξυλοδαρμού στους δρόμους της Σόφιας μεσοβδόμαδα!

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 4-0 της Βιτόσα για το πρωτάθλημα.

ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ Στατιστικά

*Σημειώθηκε over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan)

*Σημειώθηκε NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Σημειώθηκαν συνολικά τέσσερα γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει η Λοκομοτίβ Πλόβντιβ στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία. Τη Δευτέρα (19/8) επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Ντούναβ. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 9′ με τον Χρίστοφ. Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα δεδομένα χάρη στα γκολ των Ίλιεφ (25′ πεν.) και Καραγκάρεν (45+3′).

Το κερασάκι στην τούρτα τοποθέτησε ο Ίλιεφ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του στο 56′. Παρουσιάστηκε κι επίσημα μεσοβδόμαδα ο νέος αθλητικός και τεχνικός διευθυντής της Λοκομοτίβ Πλόβντιβ, Γκέοργκι Ιβάνοφ. “Αποτελεί τεράστια τιμή να είμαι μέλος του συλλόγου”, είπε μεταξύ άλλων ο 43χρονος Βούλγαρος ο οποίος αγωνίστηκε με τη φανέλα αυτής από το 1992 μέχρι το 1997.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Ντούναβ για το πρωτάθλημα.