*Στον πρώτο γύρο: Ελλάς Βερόνα – Λάτσιο 1-1

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικα στοιχηματος

ΛΑΤΣΙΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Γιουβέντους. Ντοπιέτα πέτυχε ο Καστεγιάνος (12′, 48′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μίλικ στο 83′.

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε μεσοβδόμαδα κόντρα στη Γιουβέντους, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Λάτσιο πλήρωσε μία στιγμή αμυντικής αδράνειας στα τελευταία λεπτά χάνοντας την ευκαιρία για συμμετοχή στον τελικό Κυπέλλου Ιταλίας.

Νίκη χωρίς αντίκρισμα για το συγκρότημα του Τούντορ, η τρίτη σερί μετά από αυτές κόντρα σε Σαλερνιτάνα (4-1 εντός) και Τζένοα (1-0 εκτός). Συγκεντρώνοντας 52 βαθμούς καταλαμβάνει την 7η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη, παράλληλα βρίσκεται στο -6 από τη συμπολίτισσα Ρόμα και την 5η που δίνει εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, στις δύο πέταξε νοκ άουτ τη Γιουβέντους (2-1 και 1-0). Διαθέσιμος και πάλι ο Τζακάνι που αναμένεται να ξεκινήσει από τον πάγκο κόντρα στην Ελλάς Βερόνα. Τον πρώτο λόγο για την κορυφή της επίθεσης έχει και πάλι ο Καστεγιάνος έναντι του Ιμόμπιλε.

ΛΑΤΣΙΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Ουντινέζε. Το γκολ πέτυχε ο Κόπολα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση και των καθυστερήσεων η Ελλάς Βερόνα πανηγύρισε μία πέρα για πέρα σημαντική νίκη επί της Ουντινέζε με κεφαλιά του Κόπολα, μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά. Μοιρασμένη, με γρήγορο ρυθμό κι αρκετές ευκαιρίες ένθεν κακείθεν η μεταξύ τους αναμέτρηση, απειλήθηκε σε αρκετές περιπτώσεις και σημάδεψε δύο φορές τα αντίπαλα δοκάρια.

Το συγκρότημα του Μπαρόνι έφτασε τους 31 βαθμούς, καταλαμβάνει τη 16η θέση και βρίσκεται στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη της Σέριε Α. Επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά από τέσσερις αγωνιστικές (0-2-2), παράλληλα γνώρισε μόλις μία ήττα στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας από την Μπολόνια (2-0) στις 23 Φεβρουαρίου (μία νίκη, τρεις ισοπαλίες).

Στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις τους στην έδρα της Λάτσιο οι “τζιαλομπλού” έχουν απολογισμό 1-2-1: Πανηγύρισαν το “τρίποντο” στις 13 Δεκεμβρίου 2020 (2-1). Ξεπέρασε τις ενοχλήσεις που ένιωθε και βρίσκεται στην αποστολή ο Νταβίντοβιτς, σταθερά εκτός ο Κρους.