9η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Κλαμπ Μπριζ δεν έχει υποστεί ήττα από την Σιντ-Τρούιντεν στα πρόσφατα 15 επίσημα παιχνίδια, για το πρωτάθλημα.

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ

Προηγούμενο ματς: Παραχώρησε ισοπαλία εντός έδρας, με σκορ 1-1 στη Γκενκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 45+1’ ο Ελ Κανούς με σουτ εντός περιοχής έπειτα από πάσα του Χέινεν, σκόραρε για το 0-1 του ημιχρόνου. Στο 67’ ο Φανάκεν ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

H Κλαμπ Μπριζ δεν έχει κερδίσει πολλά ματς το τελευταίο διάστημα και θέλει να βγάλει αντίδραση με νίκη επί της Σιντ-Τρούιντεν, ώστε να ξεκινήσει το χτίσιμο ενός σερί. Έμεινε στην ισοπαλία με τη Γκενκ (1-1) στο εξ αναβολής μεσοβδόμαδα, ίδιο αποτέλεσμα και στις Βρυξέλλες με αντίπαλο την Άντερλεχτ στο αμέσως προηγούμενο.

Τρίτη σερί ισοπαλία για το συγκρότημα του Ντάιλα, σε πρωτάθλημα και Κόνφερενς Λιγκ, δεν έχει ηττηθεί για τέσσερα, όμως η μοναδική επιτυχία στα πρόσφατα έξι, είναι το 4-2 εντός επί της Σαρλερουά.

Αναφορικά με το αγωνιστικό σκέλος, νέο πρόβλημα προέκυψε με τον τραυματισμό του δεξιού μπακ Σάμπε, έγινε αναγκαστική αλλαγή στο προηγούμενο ματς. Επίσης, είναι εκτός οι μπακ-χαφ Μπιουκάναν και Μέιγερ. Αμφίβολος ο επιθετικός Νούσα. Δεν επηρεάζουν οι Ορδόνιες, Βέρμαντ.

Κλαμπ Μπριζ Στατιστικά

*9 σερί παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*7/10 παιχνίδια είχαν over 2.5 τέρματα

*Δέχεται γκολ σε 8/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΙΝΤ-ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Γκενκ, στο πρωτάθλημα. Στο 31’, στο 36’ και στο 37’ ο Κοϊτά με χατ-τρικ έκανε το 0-3 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 58’ ο Ελ Κανούς μείωσε σε 1-3, στο 71’ ο Αροκοντάρε σε 2-3 και στο 85’ ο Πέιντσιλ ισοφάρισε για το τελικό 3-3.

Η Σιντ-Τρούιντεν πήρε σπουδαίο αποτέλεσμα στο ντέρμπι της Λιμβουργίας, στην έδρα της Γκενκ (3-3), όμως με προβάδισμα 0-3 στο πρώτο μέρος, μάλλον απογοήτευση έφερε ο βαθμός της ισοπαλίας. Μοναδική νίκη στα πρόσφατα πέντε, είναι επί της Μέχελεν με σκορ εντός έδρας.

Τα “Καναρίνια” μπορεί να άρχισαν θετικά τη νέα αγωνιστική περίοδο, όμως έχουν παρουσιάσει και σκαμπανεβάσματα τελευταία και η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Βρίσκονται στο μέσο της κατάταξης και για την ώρα υπάρχει ικανοποίηση.

“Δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε. Πάμε στη Μπριζ για να κερδίσουμε”, δήλωσε ο προπονητής της Σιντ-Τρούιντεν, Φινκ. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο επιθετικός Οκαζάκι, με τραυματισμό στο γόνατο.