*Ρεβάνς για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου συνολικού αποτελέσματος ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Λαμία – Ιωνικός 2-0

*Στο πρωτάθλημα: Ιωνικός – Λαμία 1-2

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Τον τίτλο του αουτσάιντερ που έφερε στο “Κλεάνθης Βικελίδης” επιβεβαίωσε ο Ιωνικός, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον Άρη. Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Σπανού αγωνίστηκαν ανοιχτά, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Είχαν 2-3 καλές στιγμές στη διάρκεια της αναμέτρηση, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται απόλυτα δίκαιο.

Στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα υποχώρησαν οι Νικαιώτες παραμένοντας στους 14 βαθμούς, όντας στο +3 από τη σημερινή αντίπαλό τους Λαμία. Ατομικό και θεραπεία συνέχισε ο Τουράμ που τέθηκε νοκ άουτ για άλλη μία αναμέτρηση, στην πατρίδα του με προγραμματισμένη άδεια βρίσκεται ο Λένις. Μακροχρόνια τραυματίας είναι ο Μαχαίρας, για λόγους τακτικής έμειναν εκτός οι Φουρλάνος, Μπάσα και Μπουένο. Επιστρέφει ο Αοσμάν.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τον Άρη. Το μοναδικό γκολ διαμόρφωσε με πέναλτι ο Καμαρά στο 49′.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΑΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Ήττα εντός προγράμματος γνώρισε η Λαμία στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” από τον Ολυμπιακό με το φτωχό 1-0. Απείλησε ελάχιστα στον αγωνιστικό χώρο, την ώρα που ο τερματοφύλακας Σαράνοφ είχε πολλή δουλειά πραγματοποιώντας συνολικά εννέα αποκρούσεις. Παραμένοντας στους έντεκα βαθμούς το συγκρότημα του Γρηγορίου δεν ξεκόλλησε από την 12η θέση της Σούπερ Λιγκ, όντας στο +2 από Ατρόμητο και +4 από τον ουραγό Απόλλων Σμύρνης.

Δύο ήττες γνώρισε η Λαμία στις επτά τελευταίες εξόδους της από ΠΑΟΚ (2-1) και Ολυμπιακό (1-0), στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες. Εξέτισε την ποινή του ο Μπεχαράνο κι επιστρέφει στην αποστολή, εκτός αποστολής τέθηκαν, μεταξύ άλλων, οι Σκόνδρας και Μανουσάκης.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τον Ολυμπιακό. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ελ Αράμπι (22′), ο οποίος αστόχησε σε πέναλτι τρία λεπτά νωρίτερα.