*Τρίτος προκριματικός γύρος για το φετινό Κόπα Λιμπερταδόρες. Τα παιχνίδια είναι διπλά, οπότε και θα ακολουθήσει αγώνας ρεβάνς. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ίδιου σκορ στις δυο αναμετρήσεις, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί από αυτό το ζευγάρι, θα τοποθετηθεί στον 8ο όμιλο, μαζί με τις Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή), Λιμπερτάδ (Παραγουάη) και Καράκας (Βενεζουέλα).

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

Ιντεπ. Μεντεγίν – Ατλέτικο Τουκουμάν στην Bet365

ΙΝΤΕΠ. ΜΕΝΤΕΓΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κολομβία)

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν. Το Σάββατο, η ομάδα του Άλντο Μπομπαντίγια φιλοξενήθηκε από την Αμέρικα ντε Κάλι, για το πρωτάθλημα, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο τελευταίο μισάωρο. Έτσι, μετά από πέντε αγωνιστικές, βρίσκεται στην ένατη θέση, έχοντας συγκεντρώσει επτά βαθμούς, όσους έχουν και οι Τζαγκουάρες, Ενβιγκάδο και Όνσε Κάλδας.

Στον προηγούμενο γύρο του Κόπα Λιμπερταδόρες, δεν δυσκολεύτηκε να αφήσει εκτός τη Ντεπορτίβο Τατσίρα, από τη Βενεζουέλα, της οποίας επικράτησε με 4-0 στο εντός έδρας πρώτο ματς, για να ηττηθεί με 2-0 στην εκτός έδρας ρεβάνς. Ποντάρει πάρα πολλά στον παράγοντα έδρα, εκεί όπου παραμένει αήττητη στα εννέα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, μετρώντας οκτώ νίκες και μια ισοπαλία.

Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα, καθώς υπολογίζονται κανονικά οι Χουάν Φερνάντο Καϊσέδο (ΕΠ 3/0), Φεντερίκο Λαουρίτο (ΕΠ 2/0) και Αντριάν Αρεγκουί (ΜΕ 4/0), που ξεπέρασαν τους τραυματισμούς που αντιμετώπισαν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Αμέρικα ντε Κάλι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 67ο λεπτό από το τέρμα του Καμπρέρα, για να δεχθεί και ένα δεύτερο από τον Σεγκόνια, για το τελικό αποτέλεσμα, τρία λεπτά πριν το φινάλε. Παράλληλα, από το 82′ και μετά αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, μετά και την αποβολή του Αρεγκουί.

Ιντεπ. Μεντεγίν Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Bet365)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο Κόπα Λιμπερταδόρες.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αργεντινή)

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ατλέτικο Τουκουμάν, μετά και τη νίκη επί της Δε Στρόνγκεστ (2-0 εντός). Το βράδυ του Σαββάτου, η ομάδα του Ρικάρντο Ζιελίνσκι υποδέχθηκε την Αρχεντίνος, για το πρωτάθλημα της Αργεντινής, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Σημαντικό ρόλο έπαιξε σίγουρα και το αριθμητικό μειονέκτημα της Ατλέτικο, η οποία ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίκτες.

Παρά τη νέα απώλεια βαθμών, παραμένει στην τρίτη θέση της κατάταξης, με 35 βαθμούς σε 20 αγωνιστικές, ούσα στο -7 από την πρωτοπόρο Ρίβερ Πλέιτ. Στον προηγούμενο γύρο του Κόπα Λιμπερταδόρες, απέκλεισε στα πέναλτι τη Δε Στρόνγκεστ, με 6-5. Είχε ηττηθεί με 2-0 στη Βολίβια, όμως στην εντός έδρας ρεβάνς, έφερε το ματς στα ίσα, για να προκριθεί εν τέλει στη διαδικασία των πέναλτι. Χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, όπου και μετράει από δυο ισοπαλίες και ήττες.

Εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας Φαμπιάν Μονζόν (ΑΜ 14/1), ενώ δεν υπολογίζεται ούτε ο Γιόναταν Καμπράλ (ΑΜ 14/1), για οικογενειακούς λόγους.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Αργεντίνος Τζούνιορς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με το πέναλτι του Σίλβα στο 82′, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα, έξι λεπτά αργότερα, από τον Χάουτσε. Η ίδια μάλιστα ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίκτες, μετά και τις αποβολές των Ντίαζ (72′) και Ακόστα (90′).