* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Δεν κέρδισε ο γηπεδούχος στα 5 τελευταία μεταξύ τους (0-2-3)

* Στον πρώτο γύρο (15/08): Αντάλιασπορ – Γκιόζτεπε 1-1

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ευκαιρία ανάκαμψης το Κύπελλο για την Γκιόζτεπε, στις 29 του Δεκέμβρη επέστρεψε στις νίκες με το 1-0 επί της Σαμσουνσπόρ και πανηγύρισε την πρόκριση στους “16” της διοργάνωσης.

Στο πρωτάθλημα αγνοεί τη χαρά της νίκης από τις 6 Δεκέμβρη, ακολούθησαν τρεις κολλητές ήττες από Ρίζεσπορ (3-1 εκτός), Καραγκιουμρούκ (0-1 εντός) και Μπεσίκτας (2-1 εκτός) για να κλείσει τον πρώτο γύρο με το εντός έδρας 1-1 απέναντι στην Άδανα Ντεμιρσπόρ.

Σταθερά αναποτελεσματική στο γήπεδό της, δημιουργεί σε κάθε παιχνίδι αρκετές ευκαιρίες, έχει πρόβλημα στο τελείωμα των φάσεων. Μόλις 6 φορές βρήκε δίχτυα σε 10 παιχνίδια στη Σμύρνη, δικαιολογημένα βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας μαζί με τη Μαλάτιασπορ.

Νέα μεταγραφικά αποκτήματα ο κίπερ Πίριτς και ο μέσος Τανανέ. Δανεικός αποκτήθηκε από την Ντινάμο Ζάγκρεμπ ο αριστερός μπακ Μουμπαντζέ.

Δύο κρούσματα Covid στην ομάδα, δίχως να ανακοινωθούν ονόματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη-πρόκριση (1-0) επί της Σάμσουνσπορ για το Κύπελλο. Σκόρερ της νίκης ο Άκμπουναρ στο 45ο λεπτό.

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* Δέχθηκε γκολ και στα 14 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα!

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με άδεια χέρια επέστρεψε από το μεσοβδόμαδο ταξίδι της στο Κατάρ, έχασε το Σούπερ Καπ από την Μπεσίκτας στα πέναλτι, απέτυχε να σηκώσει το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας της. Ανταγωνιστική απέναντι στους περσινούς νταμπλούχους, δεν ήταν ψύχραιμοι οι Ερντιλμάν και Φλοράνους στη “ρώσικη ρουλέτα”.

Είχε προηγηθεί η πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου με το εντός έδρας 2-1 επί της Γκιρεσούνσπορ, το οποίο ήρθε δύσκολα, στο τέλος (87’) με το Νάλντο από στημένη φάση.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα έκλεισε τον πρώτο γύρο με μόλις μία νίκη στα 5 τελευταία παιχνίδια της και τι νίκη! Είναι η μοναδική ομάδα που κατάφερε να λυγίσει την πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ, 2-1 εντός έδρας. Ακολούθησαν οι εκτός έδρας ήττες από Κόνιασπορ (1-0) και Γαλατασαράι (2-0), ενώ ενδιάμεσα ισοφαρίστηκε στο 92’ από την Κασίμπασα για το τελικό 1-1.

Κάκιστη η εκτός έδρας συμπεριφορά της στο πρωτάθλημα τελευταία, μετρά τέσσερις σερί ήττες, δεν σκόραρε στις τρεις τελευταίες.

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία (1-1) με την Μπεσίκτας στο Σούπερ Καπ. Έχασε το τρόπαιο στα πέναλτι. Η Μπεσίκτας άνοιξε το σκορ με τον Χάτσινσον στο 33ο λεπτό, ο ίδιος έστειλε την μπάλα στη λάθος εστία στο 74’ για το σκορ της κανονικής διάρκειας, το οποίο δεν άλλαξε ούτε στην παράταση.