*Σε προηγούμενους γύρους: Γκανγκβόν-Ουλσάν 0-1, Ουλσάν-Γκανγκβόν 0-1

*Η Ουλσάν δεν έχει χάσει ποτέ σε αυτό το γήπεδο με 10 νίκες σε 15 αγώνες.

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γκανγκβόν έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γιεγιού Γιουνάιτεντ, αν και έφτασε μία ανάσα από τη νίκη, αφού προηγήθηκε στο 83’ με τον Χιέοκ – Παρκ Σανγκ, αφού στο πρώτο ημίχρονο είχε γλιτώσει από το δοκάρι της. Αλλά τελικά ισοφαρίστηκε από πέναλτι στις καθυστερήσεις, από τον Ρέις,ι

Η Γκανγκβόν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Γιεγιού Γιουνάιτεντ, χάνοντας τεράστια ευκαιρία να πάρει μία νίκη και να ξεφύγει από την τελευταία θέση. Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία της στους πέντε τελευταίους αγώνες, έβδομη στις 15 τελευταίες αγωνιστικές που δεν έχει νίκη!

Ειδικά στο γήπεδό της δεν έχει κερδίσει εδώ και εφτά παιχνίδια, με τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.

Είναι πάντα ουραγός, στην θέση που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό, στο -1 από την ομάδα ακριβώς από πάνω της, που είναι στην προτελευταία που οδηγεί σε play off παραμονής, ενώ έχει μείνει στο -13 από μία θέση παραμονής. Όλα αυτά έχοντας και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Βίτορ Γκάμπριελ.

Γκανγκβόν Στατιστικά

*10/13 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2023, 8/12 στο πρωτάθλημα..

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Ουλσάν έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Νταεγκού, χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει, έχοντας και ένα δοκάρι, αλλά υπήρξε και μία φάση που γλίτωσε από το δικό της δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Ούλσαν δεν μπόρεσε να κερδίσει την Νταεγκού, φέρνοντας 0-0 εκτός έδρας, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη μακριά από το γήπεδό της.

Ακόμη και έτσι, εξακολουθεί να είναι η η πιο αποτελεσματική εκτός έδρας ομάδα του πρωταθλήματος, έχοντας όχι απλά τις περισσότερες νίκες, αλλά όσες έχει πετύχει και εντός, από εννιά συγκεκριμένα!

Είναι πρωτοπόρος και σχεδόν βέβαιη πρωταθλήτρια, αφού βρίσκεται στο +12 από την δεύτερη θέση, χωρίς κάποια ομάδα να δείχνει ικανή να την απειλήσει. Εχει και την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.