5η αγωνιστική των ομίλων

*Μετά από τις τρεις πρώτες νίκες που πήρε κόντρα σε ιταλικές ομάδες στην Ευρώπη, η Γιουνγκ Μπόις ηττήθηκε στα πέντε από τα έξι επόμενα αντίστοιχα ματς, έχοντας ακόμη μια νίκη. Γνώρισε την ήττα στα τρία πιο πρόσφατα ματς με Ιταλούς.

*Παρότι μετρούσε τρία σερί διπλά στην Ευρώπη και χωρίς να δεχθεί γκολ, επικρατώντας των Μίντιλαντ (0-4), Λίβερπουλ (0-1) και Άγιαξ (0-1), η Αταλάντα απέτυχε να κερδίσει στα ισάριθμα τελευταία εκτός της, έχοντας μια ισοπαλία και δυο ήττες, δεχόμενη οκτώ τέρματα.

*Στον πρώτο γύρο: Αταλάντα – Γιουνγκ Μπόις 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Γιουνγκ Μπόις, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Στο τελευταίο χρονικά, στις 6 του Νοέμβρη, η ομάδα του Ντέιβιντ Βάγκνερ φιλοξενήθηκε από τη Γκρασχόπερς, για το πρωτάθλημα Ελβετίας, με την οποία έμεινε στο 1-1. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της, καθώς δεν απείλησε ιδιαίτερα, βρέθηκε πίσω και έσωσε την παρτίδα στο φινάλε, εκμεταλλευόμενη μια ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Βρίσκεται έτσι στην τέταρτη θέση της κατάταξης, με 22 βαθμούς, στο -1 και με παιχνίδι λιγότερο από την τρίτη Λουγκάνο.

Στα του Τσάμπιονς Λιγκ τώρα, είναι στους τρεις βαθμούς, μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ερχόμενη από την εκτός έδρας ήττα με 2-0 κόντρα στη Βιγιαρεάλ, η οποία ήταν και η τρίτη διαδοχική της στον όμιλο. Διατηρείται σε τροχιά πρόκρισης, όμως θα πρέπει να δείξει κάτι το διαφορετικό στην πορεία. “Μπορούμε να πάρουμε τη νίκη απόψε και παράλληλα να συνεχίσει στη διοργάνωση. Το αποτέλεσμα θα είναι καθοριστικό, εάν κερδίσουμε την Αταλάντα τότε μπορούμε να κοιτάξουμε μπροστά”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο Ντέιβιντ Βάγκνερ, ο οποίος αντιμετωπίζει αρκετά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκρασχόπερς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ που δέχθηκε στο 26′, για να ισοφαρίσει εν τέλει με το τέρμα του Σιμπατσό στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Γιουνγκ Μπόις Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στο Pamestoixima.gr)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΤΑΛΑΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ένα αήττητο σερί έξι αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις “τρέχει” η Αταλάντα, στο οποίο και μετράει από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι υποδέχθηκε τη Σπέτσια, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, την οποία και συνέτριψε με 5-2. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, βάση και της εικόνας που είχαν οι δυο πλευρές, με την Αταλάντα να αντιδρά με τον καλύτερο τρόπο στο τέρμα που την έβαλε από νωρίς πίσω στο σκορ.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 25 βαθμούς και για την ώρα καταλαμβάνει την τέταρτη θέση της κατάταξης, ούσα στο -7 από τις δυο πρωτοπόρους, Νάπολι και Μίλαν. Σε ότι αφορά τώρα το Τσάμπιονς Λιγκ, μετά από τέσσερις αγωνιστικές στους ομίλους, έχει συγκεντρώσει πέντε βαθμούς, ερχόμενη από το εντός 2-2 με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο οποίο είχε πάρει δυο φορές το προβάδισμα. Δεν ταξίδεψαν στην Ελβετία οι τραυματίες Ματέο Λοβάτο, Χανς Χάτεμπουρ και Ρόμπιν Γκόσενς.

“Δίνουμε ματς κάθε τρεις ημέρες, κάθε παιχνίδι είναι απαιτητικό, με το αποψινό να μη διαφέρει. Έχουμε παίξει παιχνίδια σαν αυτό, ακόμη και στο Τσάμπιονς Λιγκ, κόντρα σε πολύ δυνατές ομάδες. Είμαστε έτοιμοι για απόψε, οπότε και θα δούμε τι θα συμβεί”, δήλωσε ο μέσος Μάριο Πάσαλιτς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-2 επί της Σπέτσια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 11ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Πάσαλιτς (18′, 41′), Σαπάτα (πεν. 38′), Μουριέλ (83′) και Μαλινόφσκι (89′). Στις καθυστερήσεις, δέχθηκε τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα.