*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Λαβάλ – Πο 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-4 επί της Βαλενσιέν, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Μπουταΐμπ (7′), Ρουίζ (45’+2) και Σιλά (64′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 80′, δυο λεπτά αργότερα βρήκε και πάλι δίχτυα με τον Μπεγκραουί.

Ένα αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων έχει φτιάξε στο πρωτάθλημα η Πο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Νικολά Ουσέ φιλοξενήθηκε από τη Βαλενσιέν, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-4. Εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και έφτασε δίκαια στο θετικό αποτέλεσμα, παρότι δέχθηκε προσωρινά τη μείωση σε 1-3.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και το εντός 1-1 με την Αζαξιό, οπότε και διατηρείται σε τροχιά πλέι οφ, απέχοντας μόλις δυο βαθμούς από την πεντάδα. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (2-2-1). Υπολογίζονται και πάλι οι Αχουσού και Μπουσνάρ, που εξέτισαν, όπως και ο Σαχιρί, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

Πο Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΑΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Ανεσί, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε και τα τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο (13′, 16′, 35′).

Δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης για τέταρτο σερί ματς η Λαβάλ. Για την ακρίβεια, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ολιβιέ Φραπολί υποδέχθηκε την Ανεσί, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-3. Μετά από ένα τραγικό πρώτο ημίχρονο για την ίδια, δέχθηκε τρία τέρματα και το έργο της έγινε εξαιρετικά δύσκολα στη συνέχεια. Προσπάθησε να πετύχει κάτι, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Τρίτη ήττα σε αυτό το σερί που έχει φτιάξει, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ντανκέρκ (1-2 εντός) και Μπαστιά (1-2 εντός). Παρόλα αυτά, παραμένει εντός πλέι οφ, ούσα στην τέταρτη θέση μαζί με την Παρί. Αλώβητη στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Επιστρέφει από τιμωρία ο Μπαλντέ.