* 11η αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 4/5 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ρίζεσπορ. Ο Ολιβέιρα πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 68ο λεπτό.

Άμεση η αντίδραση της “τσιμ-μπομ” στην άδικη ήττα από την Μπάγερν, το Σάββατο πέρασε νικηφόρα από την Ριζούντα για το 9ο διαδοχικό “τρίποντο” στην Super Lig, με το οποίο διατηρήθηκε στο κατόπι (-2) της ασταμάτητης Φενέρ.

Σε ρόλο αφεντικού, αλλά δίχως καθαρές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Έχασε την ισορροπία της κι απειλήθηκε στην εκκίνηση της επανάληψης, μέχρι να βρουν πατήματα οι τρεις αλλαγές του Μπουρούκ στην ανάπαυλα. Σε μετάβαση από ανάκτηση κατοχής βρήκε τον χώρο για το γκολ, το οποίο ήρθε με αρκετή δόση τύχης στο εκτός περιοχής τελείωμα του Ολιβέιρα. Δεν κατάφερε να “τελειώσει” το ματς σε κάποια αντεπίθεση και το διπλό κατακτήθηκε με άγχος ως το φινάλε.

Στο τελευταίο εντός για την Super Lig κέρδισε το ντέρμπι με την Μπεσίκτας (2-1) για να φτάσει στο 19-2-0 το αήττητο εντός έδρας σερί στη λίγκα, από την πρεμιέρα της περσινής σεζόν!

Δίχως προβλήματα στον καταρτισμό της ομάδας ο κόουτς Μπουρούκ, ο οποίος τα “έψαλε” στον Εντομπελέ για την κακή φυσική του κατάσταση και τον απείλησε ότι θα αποδεσμευτεί αν δεν προσέξει τη διατροφή του.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 9/10 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Ακσαράι. Σκόρερ οι Οζκάν (20’), Βινκ με πέναλτι (29’) και Ντίλι (45+2’).

Πολύ εύκολη η μεσοβδόμαδη πρόκριση στο Κύπελλο απέναντι σε ομάδα της 3ης κατηγορίας για μία Κασίμπασα που εκπλήσσει ευχάριστα στο πρώτο κομμάτι της σεζόν.

Το περασμένο Σάββατο κέρδισε το μίνι-ντέρμπι με την Ιστανμπούλσπορ (3-1) για την 4η πρωταθληματική της νίκη στα 5 τελευταία ματς με αποτέλεσμα να φιγουράρει πλέον στην 5η θέση της Super Lig!

Μοιρασμένο το παιχνίδι με την Ιστανμπούλσπορ, η οποία είχε δοκάρι, πριν το 1-0 του Φαλ σε φάση διαρκείας μετά από κόρνερ. Από δύο μεγάλες ευκαιρίες είχαν οι δύο ομάδες πριν την ανάπαυλα για να βρει το δεύτερο γκολ η Κασίμπασα σε αντεπίθεση, στην πρώτη καλή στιγμή του δευτέρου μέρους. Σε νέα (ατομική) αντεπίθεση πέτυχε το τρίτο γκολ ο φορ Ενγκόι, πριν μειώσουν αργά (76’) οι φιλοξενούμενοι. Είχε φάσεις για μεγαλύτερο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο η Κασίμπασα.

Στην αμυντική λειτουργία του δευτέρου ημιχρόνου απέδωσε την επικράτηση ο κόουτς Οζντές που έχει ξεπεράσει τις προσδοκίες με ένα περιορισμένων επιλογών ρόστερ.

Παραμένει αήττητη (2-2-0) εκτός έδρας, ενώ τις δύο ήττες της σεζόν της δέχθηκε από Τραμπζονσπόρ (1-5) και Φενέρμπαχτσε (0-2).

Στα αγωνιστικά νέα, οι Μπαστιέν (μέσος), Ντα Κόστα (φορ) παραμένουν εκτός δράσης.