*17η αγωνιστική

*Στους προηγούμενους γύρους: Σουόν – Τσόνμπουκ Μότορς 0-4

*Σημειώθηκε NG στα επτά τελευταία παιχνίδια της Τσόνμπουκ με αντίπαλο τη Σουόν σε όλες τις διοργανώσεις.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΤΣΟΝΜΠΟΥΚ ΜΟΤΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αλώβητη αποχώρησε από την έδρα της Σανγκάη (1-1) μεσοβδόμαδα η Τσόνμπουκ Μότορς, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των “16” του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη (26/6, 13:00) στη Νότια Κορέα και το “Jeonju World Cup”. Στο πρωτάθλημα προέρχεται από πέντε σερί νίκες, καθώς κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γιέγιου (3-1 εντός έδρας), Γκιεονγκνάμ (4-1 εντός έδρας), Γκάνγκγουον (3-2 εκτός έδρας), Σανγκτζού Σανγκμού (2-0 εντός έδρας) και Ιντσέον (1-0 εκτός έδρας).

Με αντίπαλο την τελευταία την προηγούμενη βδομάδα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Κμ Σιν Γόοκ, μετά την ασίστ του Ιμπίνι Ισέι, δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′. Τιμωρημένος για τη σημερινή αναμέτρηση είναι ο Κιμ Γιν Σου (ΑΜ, 10/1), τη θέση του θα πάρει ένας εκ των Τσόι Τσουλ Σόον (ΑΜ, 9/0) και Λι Γιόνγκ (ΑΜ, 6/0). Από τραυματισμό ταλαιπωρείται ο Λι Σέουνγκ Κι (ΜΕ, 12/3). Δεν αποκλείεται ο προπονητής της Τσόνμπουκ Μότορς να προχωρήσει σε ροτέισον σήμερα.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός έδρας) με τη Σανγκάη για το Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας.

Τσόνμπουκ Μότορς Στατιστικά

*Παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Novibet)

*Σκόραρε τουλάχιστον δύο γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Διαθέτει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος (32).

ΣΟΥΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Σουόν μετά από τρεις αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σεούλ (4-2 εκτός έδρας) στο μεταξύ τους μεγάλο ντέρμπι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11′ με το γκολ του Οσμάρ, προτού ο Χαν Έουϊ Γκουόν ισοφαρίσει σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεούλ πάτησε τέρμα το γκάζι σκοράροντας με τους Πέτσιτς (61′, 82′) και Οσμάρ (79′).

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Τάγκαρτ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο προπονητής της Σουόν δεν μπορεί να υπολογίζει σίγουρα στον τιμωρημένο Τσόι Σουνγκ Γκέουν (ΜΕ, 13/1). Παράλληλα, εξαιρετικά αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Νταμιάνοβιτς (ΕΠ, 16/3) ο οποίος χτύπησε στο ντέρμπι της προηγούμενης εβδομάδας με τη Σεούλ.

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 4-2 από τη Σεούλ για το πρωτάθλημα.

Σουόν Στατιστικά

*Πανηγύρισε μία νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έχει σημειώσει τα 15/21 συνολικά παιχνίδια της για το πρωτάθλημα στο δεύτερο ημίχρονο.