*2η αγωνιστική.

*Από τέσσερα σερί μεταξύ τους G/G έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Μαγδεμβούργου. Στο 43’ το 0-1 με πέναλτι του Χένινγκς, το 0-2 ήρθε απ’ τον Κλάους στο 46’. Μείωσε στο 50’ με τον Κρεμπίτσκι το Μαγδεμβούργο.

Πήρε μεγάλη νίκη στην εκτός έδρας πρεμιέρα με το Μαγδεμβούργο, πήρε τη νίκη χάρη στην εξαιρετική αμυντική λειτουργία της και την αποτελεσματικότητα της. Είχε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης, προηγήθηκε στο φινάλε του πρώτου μέρους, έβαλε δεύτερο γκολ στην έναρξη του δεύτερου, άρχισε να απειλείται μετά το 50’, εκεί μείωσε το Μαγδεμβούργο. Πίεσε μέχρι το φινάλε, αλλά η Φορτούνα άντεξε και επικράτησε.

Θεωρείται απ’ τα φαβορί για την άνοδο, έχει μια απ’ τις πιο ακριβές ομάδες, παρότι τις τελευταίες ημέρες έχασε τον πολύτιμο εξτρέμ Νάρεϊ (παραχωρήθηκε στον ΠΑΟΚ). Λίγα πράγματα σε επίπεδο προσθηκών, πήρε τον περσινό δανεικό Αό Τανάκα (μέσος, Καβασάκι), τον στόπερ Ντε Βάις και τον αριστερό μπακ Μπέκλε. Διαθέσιμος ο επιθετικός Γκίντσεκ, που ήταν τιμωρημένος την περασμένη εβδομάδα.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 5/6 ματς σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

*Έρχεται από 4/5 G/G σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 5-0 επί της Καρλσρούης στην πρεμιέρα. Όλα τα γκολ στο δεύτερο μέρος, μετά το 56’ για την Πάντερμπορν, που είχε πέντε διαφορετικούς σκόρερ. Σκόραρε πέντε φορές σε 19 λεπτά (56’-75’).

Σαρωτική στην πρεμιέρα, διέλυσε εντός έδρας την Καρλσρούη, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε μετά το 56’. Στο πρώτο ημίχρονο είχε κατοχή στο 70%, αλλά ήταν ανούσια, οι μεγάλες φάσεις ήταν για τον αντίπαλο. Στο δεύτερο μέρος όλα άλλαξαν μετά το 1-0, από εκεί και έπειτα η Πάντερμπορν ήταν αποτελεσματική, η Καρλσρούη άρχισε να φυλλοροεί, δεν κατάφερε να ελέγξει την κατάσταση, το σκορ έφτασε στο 5-0 μέσα σε 19 λεπτά!

Παρά τις πολλές προσθαφαιρέσεις στο έμψυχο δυναμικό, η Πάντερμπορν ξεκίνησε με το «δεξί», έδειξε ότι διαθέτει ταλέντο, όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι έτοιμη. Έχει αλλάξει σε μεγάλο βαθμό το ρόστερ της, θα χρειαστεί χρόνο για να δουλέψει, πάντως μέχρι στιγμής σε φιλικά και την πρεμιέρα ήταν αρκετά καλή. Χωρίς νέες απουσίες.