*10η αγωνιστική

*Τοπικό ντέρμπι της Λιμβουργίας.

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Φένλο στα έντεκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-4-6).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Δεύτερη συνεχόμενη βαριά ήττα, τούτη την φορά από τον Άγιαξ Β με 3-0 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Κάκιστη εμφάνιση από την Φένλο, που δεν απείλησε και δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο μέρος (20′, 32′) και ένα στο δεύτερο (56′).

Αγνώριστη για ακόμη ένα παιχνίδι η Φένλο, που δείχνει πως έχει περιέλθει σε μια φάση ντεφορμαρίσματος μετά το εξαιρετικό ξεκίνημα που πραγματοποίησε στην σεζόν. Στα τελευταία δύο παιχνίδια πρωταθλήματος έδειξε τραγικό πρόσωπο και δέχτηκε βαριές ήττες, ενώ δεν έβαλε γκολ στα τελευταία τρία. Η ψυχολογία της έχει επηρεαστεί και αυτό είναι φανερό, ποντάρουν πολλά οι άνθρωποί της στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο την Ρόντα, προκειμένου να τονωθούν οι παίκτες. Σταθερά εκτός με τραυματισμό ο Φερχέιεν, διεθνείς οι Κοσίδης και Τίμπερ.

Φένλο Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*Δεν έχει σκοράρει στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Επιστροφή στις νίκες με το άνετο 3-1 επί της Άλκμααρ Β την περασμένη αγωνιστική εντός έδρας. Δύο γκολ του Ουισά στο πρώτο μέρος (33′, 41′), απλοποίησαν την κατάσταση, η αντίπαλος προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι και μείωσε στο 84′, αλλά η απάντησή ήταν άμεση και με τον Ουλντ – Τσικ λίγα λεπτά μετά (87′), διαμόρφωσε το τελικό σκορ και σφράγισε την νίκη.

Εξακολουθεί να παίζει καλά και να πείθει περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα της κατηγορίας αυτή την περίοδο, γεγονός που αποτυπώνεται και στον βαθμολογικό πίνακα. Συνεχίζει σταθερά στην κορυφή και στο +4 από την δεύτερη θέση, ενώ πλέον είναι φανερό πως παίζει και με ψυχολογία, αφού οι παίκτες της νιώθουν καλά. Το ρόστερ και ο προπονητής άλλαξαν το καλοκαίρι και η Ρόντα μοιάζει έτοιμη να αφήσει πίσω της τις δύο τελευταίες κακές σεζόν και να επιστρέψει στην διεκδίκηση της ανόδου. Μόλις μία ήττα από την αρχή της σεζόν (7-1-1). Δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα.