*Αγώνας ρεβάνς για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Τουρκίας. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειασθεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Over 2.5 τα τρία μεταξύ τους παιχνίδια.

Πρώτο παιχνίδι: Κιρκλαρέλισπορ – Φενερμπαχτσέ 0-3

Φενερμπαχτσέ – Κιρκλαρέλισπορ στην Goalbet
goalbet-logo

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε ακόμη ένα ντέρμπι η Φενερμπαχτσέ δεν μπόρεσε να κάνει το κάτι παραπάνω, μένοντας το Σάββατο στο 1-1 με την Αλάνιασπορ στο «Σουκρού Σαράτσογλου». Μάλιστα είχε την τύχη με το μέρος της, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν και χαμένο πέναλτι. Η ομάδα του Γιανάλ παρέμεινε έτσι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα για δεύτερο σερί ματς, καθώς προηγήθηκε η ήττα από την Τραμπζονσπόρ (2-1). Υποχώρησε στην 6η θέση και στο -4 από την κορυφή, ψάχνει αντίδραση, προκειμένου να διατηρηθεί ζωντανή στη μάχη του τίτλου.

Το Κύπελλο είναι ένας από τους βασικούς στόχους που της απέμειναν, έκανε το καθήκον της και με το παραπάνω κόντρα στην Κιρκλαρέλισπορ, της οποίας επικράτησε με 3-0 στο πρώτο μεταξύ τους ματς, αποκτώντας σαφές προβάδισμα πρόκρισης. Εμφανίζεται πανίσχυρη εντός έδρας, παραμένει αήττητη στα 21/22 τελευταία ματς για όλες τις διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Φενερμπαχτσέ και Αλάνιασπορ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 29’ με πέναλτι του Σισέ, με την Αλάνιασπορ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 1-0. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 53’ με πέναλτι, οκτώ λεπτά αργότερα ωστόσο η Αλάνιασπορ έφτασε κοντά στο γκολ, ο Σισέ δεν κατάφερε να ευστοχήσει σε πέναλτι, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.

Φενερμπαχτσέ Στατιστικά

*N/G τα 5/7 τελευταία ματς (δες το στην Goalbet).

*Το σύνολο γκολ 2-3 σημειώθηκε στα έξι τελευταία ματς.

ΚΙΡΚΛΑΡΕΛΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν. Η Κιρκλαρέλισπορ δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική κόντρα στη Φενερμπαχτσέ, γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 3-0 στο πρώτο μεταξύ τους ματς και γνωρίζει πως χρειάζεται ένα θαύμα για να καταφέρει να εξασφαλίσει την πρόκριση στα ημιτελικά. Πραγματοποίησε την καλύτερη πορεία της ιστορίας της στο Κύπελλο, αφού άφησε εκτός συνέχειας τις Ανκαραγκουτσού, Γκαζιαντέπ και Μπασακσεχίρ. Το σαββατοκύριακο δεν είχε υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα, θέλει σήμερα να πραγματοποιήσει αξιοπρεπή εμφάνιση στο «Σουκρού Σαράτσογλου». Αγωνίζεται στη Γ’ κατηγορία της Τουρκίας, όπου βρίσκεται στη 12η θέση και δίνει μάχη για την παραμονή, με τη διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη να είναι στο +5 μετά το πέρασμα 21 αγωνιστικών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 3-0 από τη Φενερμπαχτσέ γνώρισε η Κιρκλαρέλισπορ. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από το ξεκίνημα τον ρυθμό τους και είχαν χαμένο πέναλτι στο 34΄. Άνοιξαν το σκορ στο 43’, συνέχισαν στο δεύτερο ημίχρονο να πιέζουν και με γκολ στο 52’ και στο 57’ διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.