4η αγωνιστική

*Αήττητη η Έργκριτε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γιόνσεπινγκ, μετρώντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες.

*No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Τρέλεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 32ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 77′, όταν και αποβλήθηκε ο Καρίμ.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη μετά τα τρία πρώτα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα η Έργκριτε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέφρι Άουμπιν φιλοξενήθηκε από την Τρέλεμποργκ, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική, αλλά δεν ήταν ικανή να απειλήσει ιδιαίτερα, την ώρα που η αντίπαλος της ήταν πολύ πιο εύστοχη στις προσπάθειες της. Αυτή ήταν και η πρώτη φετινή της ήττα, μετά τις δυο ισοπαλίες που είχαν προηγηθεί από Εσκιλστούνα (2-2 εντός) και Βαστέρας (0-0 εκτός). Εκτίει τιμωρία ο Σαλέμ Καρίμ, που αποβλήθηκε στο προηγούμενο, με τον Βίλιαμ Άλντερ να παίρνει τη θέση του στην αποστολή.

Έργκριτε Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γκέφλε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 10ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Μόενζα (13′) και Σίλβερχολτ (63′).

Αήττητη παραμένει από την πλευρά της η Γιόνσεπινγκ, μέχρι τώρα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αντρές Γκαρθία υποδέχθηκε τη Γκέφλε, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πρώτη πίσω στο σκορ, είχε άμεση απάντηση και ούσα ανώτερη στην πορεία έφτασε στην ανατροπή, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι και το πιο δίκαιο. Πρώτη φετινή της νίκη, έχοντας προηγηθεί οι δυο ισοπαλίες με Έρεμπρο (0-0 εντός) και Σκέβντε (3-3 εκτός).