*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Έιρ-Ρέιθ Ρόβερς 1-2.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Έιρ 4-4.

ΕΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ερντριεόνιανς με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντάουντς στο 9’ και το 1-1 ο Μπαλαντάιν στο 26’. Το 1-2 πέτυχε ο Ντάουντς στο 48’ και το 1-3 ο ίδιος ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 78’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ουάτσον στο 84’.

Πλήρως αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Έιρ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, απειλώντας με αξιώσεις την αντίπαλη εστία και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε, αν και οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά άστοχοι στη τελική της προσπάθεια.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της, μειώνοντας παράλληλα την απόστασή της από την τετράδα. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, την ώρα που αμυντικά είναι επιρρεπής, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ.

Έιρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νταντί Γιουνάιτεντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ρούντεν στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μουλτ στο 39’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπράουν στο 89’.

Καλή εμφάνιση και τεράστιο τρίποντο για τη Ρέιθ Ρόβερς. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, ενώ δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν πριν το ημίχρονο. Στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, παίρνοντας ξανά κεφάλι στο σκορ, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους.

Να δημιουργήσει και πάλι ένα σερί νικών είναι ο στόχος της, προσπαθώντας να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Νταντί Γιουνάιτεντ, προκειμένου να βρεθεί και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Μονίμως μαχητική, σκοράρει σε όλες τις αναμετρήσεις της, αλλά παράλληλα σπάνια κρατάει ανέπαφη την εστία της.